Nowe rozwiązania Cisco wspierające sieci Wi-Fi 6

Cisco docenia zalety technologii Wi-Fi 6 (znanej także jako standard 802.11ax) i wprowadziło do oferty kilka nowych, wspierających ją produktów, wśród których znajdują się punkty dostępowe i przełączniki.

Nowe punkty dostępowe rozszerzają portfolio rodzin Cisco Catalyst i Cisco Meraki. Wyposażone są w specjalnie zaprojektowane, programowalne chipsety, dlatego pozwalają tworzyć bardziej inteligentne i bezpieczniejsze sieci WLAN.

Wszystkie urządzenia Cisco Meraki są otwarte i programowalne, aż do poziomu chipsetów, dając możliwość wykorzystania nowych i obecnych sposobów programowania sieci. Ważna cechą tych rozwiązań jest to, że mogą się komunikować się z wieloma protokołami IoT, włączając w to takie, jak BLE, Zigbee oraz Thread.

Zobacz również:

  • Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie z nową infrastrukturą sieciową Cisco
  • Stare routery D-Link z poważną luką w zabezpieczeniach

Premierę punktów dostępowych Wi-Fi 6 poprzedziło ogłoszenie przez Cisco zakończonych testów kompatybilności rozwiązań prowadzonych z Broadcom, Intelem i Samsungiem, aby zniwelować luki, które niechybnie pojawią się wraz z prezentacją nowego standardu. Samsung, Boingo, GlobalReach, Presidio i inne firmy mają dołączy

Wejście w życie technologii Wi-Fi 6 i 5G stwarza ogromne możliwości, ale stawia również przed biznesem duże wyzwania. Chcąc sprostać tym oczekiwaniom, sieć korporacyjna musi według Cisco spełniać takie wymagania, jak: „wireless-first” (gdyż obecnie technologie mobilne są motorem napędowym wzrostu ekonomicznego, „cloud-driven” (gdyż chmura umożliwia bezprecedensową skalowalność i pomaga zespołom IT w przejściu z reaktywnego na proaktywny tryb pracy) oraz „data-optimized” (gdyż sieć oferuje miliony punktów danych, zawierających informacje o użytkownikach, ich doświadczeniach czy podatnościach w systemach zabezpieczeń).

Źródło: Cisco

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200