Nowe rozwiązania Cisco Collaboration przeznaczone dla mobilnych użytkowników

Cisco zaprezentował kilka nowych rozwiązań Collaboration, które zostały zaprojektowane z myślą o ułatwieniu komunikacji tym członkom roboczych zespołów, którzy posługują się mobilnymi urządzeniami (smartfony, notebooki i tablety), wykorzystując niejednokrotnie do tego celu prywatny sprzęt (środowiska BYOD).

I tak firma oferuje Cisco Expressway - bramkę sieciową gwarantującą bezpieczeństwo bez konieczności rejestracji z poziomu urządzenia, zakładania kont czy używania haseł. Użytkownicy - bez względu na to, gdzie przebywają - mogą otrzymać natychmiastowy dostęp do wszystkich narzędzi współpracy. Rozwiązanie Cisco Expressway, będące jednym z elementów architektury Collaboration Edge, zapewnia komunikację za pomocą rozwiązań głosowych, komunikatorów (IM) oraz wideo z punktów końcowych Jabber i TelePresence.

Kolejne nowe rozwiązanie nosi nazwę Jabber Guest. Korzysta ono z funkcjonalności Cisco Expressway i oferuje „gościnny dostęp” osobom spoza przedsiębiorstwa (np. partnerowi biznesowemu, ekspertowi lub klientowi potrzebującemu wsparcia), dzięki czemu mogą się oni komunikować się z pracownikami firmy za pomocą dźwięku i obrazu, dostępnego z poziomu przeglądarki i na urządzeniach mobilnych.

Zobacz również:

Firma zaprezentowała też kolejną generację rozwiązań Cisco TelePresence MX300, które pozwalają czterem punktom końcowym nawiązać jednoczesne połączenie bez konieczności korzystania z jednostki kontrolującej (MCU). System MX300, który zostanie wprowadzony na rynek w grudniu, obsługuje także kodek H.264 SVC.

Kolejny produkt to Cisco Prime Collaboration. Oferuje on działom IT jednolitą platformę, pozwalającą na zarządzanie większością produktów Cisco, z poziomu której można wdrażać serwery, konfigurować telefony na biurkach użytkowników czy aplikację Jabber na ich laptopach oraz zarządzać funkcjami i czuwać nad niezawodnością usług.

Wychodząc naprzeciw trendowi BYOD, działy IT mogą za pomocą funkcjonalności oferowanych przez Cisco Prime Collaboration zezwalać użytkownikom na dodanie własnych urządzeń, takich jak telefon czy tablet, do firmowego systemu.

Zaproszenie na konferencję

Zapraszamy na konferencję Best in Cloud, która podpowie Państwu jak przełożyć rozwiązania chmurowe na wyraźny efekt biznesowy. Konferencja odbędzie się 19 listopada 2013 w Warszawie.

Best in Cloud to nasza propozycja rzeczowej dyskusji o Cloud Computing w polskich firmach. O najlepszych pomysłach i przykładach zastosowania rozwiązań Cloud Computing w rodzimych uwarunkowaniach. Konferencja zogniskowana jest wokół wystąpień 6 finalistów konkursu Best in Cloud. To będzie duża porcja doświadczenia, wiedzy, inspiracji. Podanej w sposób syntetyczny i interaktywny, łącząc wymiary biznesowy, strategiczny i technologiczny.

Szczegółowy program konferencji pod adresem http://www.computerworld.pl/konferencja/BestinCloud.


TOP 200