Nowe rozwiązania Carrier Ethernet

Extreme Networks poszerza ofertę o kolejny przełącznik obsługujący środowiska CE (Carrier Ethernet). BlackDiamond 20808 może mieć w maks. konfiguracji do 64 portów Ethernet 10 Gb/s. Alcatel-Lucent zaprezentował natomiast router CE przeznaczony dla operatorów sieci komórkowych.

Nowe rozwiązania Carrier Ethernet
Przełącznik BlackDiamond 20808 ma 10 gniazd. Dwa są zarezerwowane na moduły zarządzające przełącznikiem, a w ośmiu można instalować różne karty I/O. Każde z gniazd może przetwarzać pakiety z szybkością 120 Gb/s. BlackDiamond 20808 może mieć w maksymalnej konfiguracji 64 porty Ethernet 10 Gb/s, co oznacza iż w jednej szafie zapełnionej takimi przełącznikami mogą się znajdować 192 porty 10 Gb/s. Urządzenie jest już dostępne na rynku.

BlackDiamond 20808 to klasyczny przełącznik Carrier Ethernet z najwyższej półki. Alcatel-Lucent prezentuje natomiast router 7705 SAR-F (Service Aggregation Router), zaprojektowany specjalnie z myślą o obsługiwaniu zaplecza sieci mobilnych.

Zobacz również:

  • Fortinet prezentuje zapory sieciowe dla centrów danych z obsługą sztucznej inteligencji
  • Apple po 16 latach może zmienić kultowy element iPhone'a
  • Omawiamy wszystkie rodzaj standardu PoE

Urządzenie o wysokości 1RU ma 16 portów T1/E1 plus 6 portów Ethernet 10/100 i dwa porty Gigabit Ethernet. Jest przeznaczone dla operatorów sieci komórkowych, którzy chcą aby zaplecze takich sieci obsługiwały urządzenia oparte na technologii IP/MPLS. Router pojawi się w ofercie firmy Alcatel-Lucent w czwartym kwartale br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200