Nowe przełączniki SAN

Cisco wzbogacił swoją ofertę o dwa nowe przełączniki SAN, które wspierają protokoły FCIP i iSCSI, dzięki czemu mogą łączyć ze sobą w jeden organizm odległe serwery pamięci masowych.

Nowe przełączniki noszą nazwy MDS 9216i i MDS 9000 Multiprotocol Services Module (moduł). Oba produkty są wyposażone w 14 portów Fibre Channel (przesyłających pakiety z szybkością 2 Gb/s) oraz w 2 porty GE (Gigabit Ethernet). Porty Ethernet obsługują protokoły FCIP (przesyłanie danych FC przez sieci IP) i iSCSI (przesyłanie danych SCSI przez sieci IP). Oba protokoły są używane do łączenia ze sobą przez połączenia IP odległych sieci SAN, które mogą być oddalone od siebie o setki kilometrów.

Przełączniki pracują pod kontrolą systemu operacyjnego SAN-OS 2.0, który zarządza wszystkimi przełącznikami SAN linii MDS 9000.

Zobacz również:

Przełączniki są obecnie testowane przez partnerów handlowych Cisco, a ich ceny zostaną ustalone w późniejszym terminie, prawdopodobnie w czwartym kwartale br., wtedy gdy pojawią się oficjalnie na rynku.


TOP 200