Nowe przełączniki KVM Avocenta do obsługi biur

Na polskim rynku pojawiły się cztery nowe przełączniki firmy Avocent należące do linii KVM SwitchView 100. Są to niewielkie urządzenia przeznaczone do obsługi np. biura, dostępne w dwóch wersjach: z dwoma oraz z czterema portami.

Nowe przełączniki KVM Avocenta do obsługi biur
Do przełączników można podłączać komputery z interfejsami myszki/klawiatury PS/2 lub USB. Dodatkowo, przesyłany jest też sygnał audio (głośniki/mikrofon). Przełącznik SwitchView 100 PS/2 pozwala na podłączanie wyłącznie komputerów ze złączem PS/2 klawiatury i myszy, a SwitchView 100 USB ze złączem USB. Przełączanie pomiędzy komputerami jest realizowane przy pomocy skrótów klawiaturowych lub przycisków znajdujących się na obudowie.

Urządzenia nie posiadają zewnętrznego zasilacza, gdyż zasilanie jest pobierane z podłączonych komputerów przez porty PS/2 lub USB. Do połączeń KVM pomiędzy SwitchView 100 a komputerami wykorzystywane są dedykowane kable znajdujące się w zestawie (na jednym końcu wyposażone w złącza PS/2 lub USB, w zależności od wersji, a na drugim w zintegrowaną wtyczkę). Oddzielne kable służą do podłączania sygnału audio.

Maksymalna rozdzielczość graficzna, jaką są w stanie obsłużyć urządzenia, to 2048x1536 pikseli. Kartę grafiki podłącza się do tych przełączników przez port VGA.

Przełączniki kosztują: dwuportowy PS/2 - 35 euro, czteroportowy PS/2 - 70 euro, dwuportowy USB - 40 euro i czteroportowy USD - 70 euro. Autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań Avocent w Polsce jest firma Alstor.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200