Nowe produkty 3Com

3Com wzbogaca swoją ofertę o kilka kolejnych pozycji. Są to: nowe routery zdalnego dostępu i dwa pakiety (jeden do zarządzania pracą sieci, drugi do tworzenia wirtualnych grup użytkowników).

3Com wzbogaca swoją ofertę o kilka kolejnych pozycji. Są to: nowe routery zdalnego dostępu i dwa pakiety (jeden do zarządzania pracą sieci, drugi do tworzenia wirtualnych grup użytkowników).

Nowa rodzina serwerów zdalnego dostępu Access Builder oferuje zwiększone bezpieczeństwo pracy i lepszy niż do tej pory dostęp do sieci WAN. Serwery budowane są zgodnie z opracowaną przez OSF specyfikacją DCE (Distributed Computing Environment).

U podłoża nowego rozwiązania leży firmowa architektura Personal Routing, która jest odpowiednikiem systemu Boundary Routing (routery graniczne). Emulując węzeł sieci, system Personal Routing realizuje zdalny, wieloprotokołowy dostęp do zasobów sieci - taki sam, jak w przypadku połączeń lokalnych. Serwer dopuszcza kompresje i redukcję danych, zaś każdy z portów (maks. 16) może być oddzielnie skonfigurowany w zakresie różnorodnych usług WAN. Standardowym wyposażeniem serwera Access Buider jest pakiet Transcend AccessBuider Manager. Służy on do konfigurowania serwera i zarządza jego pracą.

Kolejną pozycją jest nowa wersja systemu zarządzania Transcend pod nazwą Transcend Enterprise Manager for Windows. Jest to pełnowartościowy system zarządzania SNMP dla wszystkich flagowych produktów 3Com: routerów NetBuilder II, wielostandardowych gniazd kablowych MSH, popularnych gniazd zestawianych w stosy (LinkBuilder FMS i LinkBuilder FMS II) oraz kart instalowanych w stacjach roboczych.

Pakiet ten zarządza również urządzeniami pracującymi w systemie SuperStack (gdzie wszystkie moduły łączone są w stosy, a stos zasilany jest z dwóch różnych niezależnych źródeł) oraz przełącznikami sieci FDDI/Ethernet i FDDI/TokenRing. Cena pakietu - 2995 USD

System do wirtualnego kreowania grup roboczych wewnątrz pojedynczego routera NetBuilder II. Pracuje on zgodnie z opracowaną przez 3Com technologią MLN (Multiple Logical Network), która pozwala tworzyć podsieci czy mówiąc precyzyjniej "sieci w sieci". Definiowanie grup roboczych polega na odpowiedniej konfiguracji sieci i doborze schematów adresacyjnych.

Metoda ta jest bardzo przydatna w dużych organizacjach, gdzie często zachodzi potrzeba udostępnienia użytkownikom odpowiednio dużego pasma przenoszenia i zapewnienia danym szczególnej ochrony. Łatwość konfiguracji routerów 3Com sprzyja efektywnemu korzystaniu ze wszystkich możliwości oferowanych przez producenta.

Autoryzowanym dystrybutorem produktów 3Com w Polsce jest: Soft-tronik Logistic; Warszawa tel. 642 52 62; fax 642 52 72

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200