Nowe produkty

Novell wprowadził na rynek nową wersję pakietu LAN WorkGroup oznaczoną numerem 5.0. Jest to zestaw aplikacji TCP/IP pracujących w środowisku Windows.

Novell wprowadził na rynek nową wersję pakietu LAN WorkGroup oznaczoną numerem 5.0. Jest to zestaw aplikacji TCP/IP pracujących w środowisku Windows.

LAN WorkGroup 5, pracujący na serwerach NetWare 4.x, oferuje administratorom prostą i scentralizowaną administrację podobnie jak pakiet LAN WorkPlace 5, który oferuje tę samą funkcjonalność co nowy produkt, z tym, że musi być zainstalowany lokalnie na stacji roboczej podłączonej do sieci.

LAN WorkGroup 5, dostępny w wersjach 16- i 32-bitowej, umożliwia swoim użytkownikom korzystanie z przeglądarki internetowej sieci World Wide Web - Netscape Navigator, wysyłanie i odbieranie poczty internetowej (poprzez protokoły POP3 oraz SMTP), a także odczytywanie i zapisywanie plików na serwerach unixowych dzięki wbudowanemu klientowi NFS (Network File System).

Ponadto w skład pakietu wchodzi także X-Server umożliwiający użytkownikom pracującym na Silnych stacjach roboczych uruchamianie aplikacji środowiska X-Windows poprzez sieci bazujące na protokole IP lub IPX.

W LAN WorkGroup 5 zawarte są także emulatory terminali umożliwiające realizowanie łączności z różnego rodzaju maszynami unixowymi. Ceny nowego produktu rozpoczynają się od 1500 USD za licencję dla pięciu użytkowników. Wersja dla dziesięciu użytkowników kosztuje 2495 USD a dla stu - 6995 USD.

Novell Polska

ul. Sienna 64, Warszawa

tel. (+22) 620 39 79

fax (+22) 620 31 03.


TOP 200