Nowe procesory mobilne AMD Ryzen 7000 trafiają na rynek

Po dwóch miesiącach od zapowiedzi na rynek trafiają procesory AMD Ryzen 7000. Pierwszym vendorem, który zastosował je w swoich konstrukcjach jest Acer.

We wrześniu bieżącego roku firma AMD zdecydowała się odświeżyć swoje układy mobilne ze średniej i niższej półki cenowej. Zaprezentowano nową rodzine procesorów APU Mendocino, które należą do serii AMD Ryzen 7000.

Nowe procesory AMD trafiają na rynek
Źródło: acer.com

Nowe procesory AMD trafiają na rynek

Źródło: acer.com

W skład rodziny APU Mendocino wchodzą trzy procesory o obniżonym napięciu - AMD Athlon Gold 7220U, Ryzen 3 7320U oraz Ryzen 5 7520U. Przygotowano je z myślą o tańszych konstrukcjach. Wyróżnikiem serii jest obsługa najnowszych kodeków multimedialnych.

Zobacz również:

  • Szef Intela określa zagrożenie ze strony Arm jako "nieistotne"
  • Acer Nitro 5 w roli laptopa do firmy

Po dwóch miesiącach od premiery procesorów nadszedł czas na ich debiut w pierwszych komputerach. Pierwszym producentem, który zdecydował się na wykorzystanie modeli z rodziny AMD Ryzen 7020 jest Acer.

Na rynku pojawią się nowe wersje laptopa Acer Aspire 3 wykorzystujące procesory Ryzen 3 7320U oraz Ryzen 5 7520U. Są to 4-rdzeniowe i 8-wątkowe jednostki oparte na usprawnionych rdzeniach Zen 2 wykonanych w litografii TSMC N6. Całość wspierana jest przez zintegrowany układ graficzny AMD Radeon 610M wykorzystujący architekturę RDNA 2 oraz wspierający kodeki HEVC i AV1, co jest nowością w procesorach z tego segmentu cenowego.

Procesory współpracują z pamięcią operacyjną w standardzie LPDDR5 5500 MHz oraz nośnikami SSD PCIe 3.0 x4 NVMe.

Laptop Acer Aspire 3 w wersji z nowymi układami AMD APU Mendocino posiada 15,6-calowy panel IPS LCD o rozdzielczości Full HD, złącza USB 3.2 Typu C ze wsparciem dla DisplayPort oraz 45 W ładowaniem, a także HDMI 2.1. Ceny startują z poziomu 399 dolarów za model z procesorem Ryzen 3 7320U, 8 GB pamięci operacyjnej i 128 GB nośnikiem SSD. System operacyjny to Windows 10 Home w trybie S Mode.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200