Nowe porozumienie firm Google i Mozilla

Należący do Wall Street Journal serwis AllThingsD podał informację, że Mozilla ma otrzymywać rocznie 300 mln USD za to, że Firefox będzie domyślnie korzystał z wyszukiwarki Google.

O porpozumieniu firmy poinformowały już 20 grudnia. Mozilla podała wtedy, że umowę podpisano na trzy lata, nie ujawniając jednak żadnych szczegółów. Serwis AllThingsD podaje, że w grę wchodzi kwota rzędu 300 mln USD rocznie.

W roku 2010 wsparcie Google (ok 103 mln USD)stanowiło 84% całkowitych dochodów Mozilli, zaś w 2009 (kwota 89 mln USD) 86% dochodów tej fundacji.

Zobacz również:

  • Google przygotowuje specjalne wersje swoich aplikacji na tablety
  • Firefox 100 już dostępny
  • Polska technologia 5G idzie w świat

W latach 2008-2010 Google zapłacił Mozilli ogółem 260 mln USD, to jest tylko o 40 mln USD mniej niż producent Firefoksa zainkasuje obecnie w ciągu zaledwie jednego roku.

Mozilla i Google nie skomentowały jak dotąd informacji podanej przez serwis AllThingsD.

niedawno pojawiła sie nowa wersja(9.0) przeglądarki Firefox. Firma zmuszona była już następnego opublikować poprawkę gdyż okazało się, że nowy kod zawiera błąd i przeglądarka zawiesza się na komputerach pracujących pod kontrolą niektórych wersji systemów Mac, Linux i Windows. Najnowszą (i stabilną) wersją tej przeglądarki jest Firefox 9.0.1

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200