Nowe pamięci NAS firmy Intel

Intel zaprezentował dwie nowe platformy pamięci masowej. Rozwiązania są przeznaczone dla małych i średnich firm, które chcą chronić dane, wykonując regularnie ich backup.

Nowe pamięci NAS firmy Intel
Obie pamięci (Intel Entry Storage System SS4200-EHW i SS4200-E) są identyczne w warstwie sprzętowej i są wyposażone w procesor Celeron 400 (inaczej niż oferowana obecnie pamięć masowa NAS o nazwie SS4000, oparta na układzie XScale).

Pamięć SS4200-E jest dostarczana razem z oprogramowaniem Retrospect (backup danych) opracowanym przez firmę EMC. Pamięci SS4200-EHW nie towarzyszy żadne oprogramowanie, ale jej dostawcy będą do niej na pewno najczęściej dołączać Windows Home Server.

Zobacz również:

  • Ta technologia może zmienić obraz rynku serwerów
  • WD zapewni usługę odzyskiwania danych dla zhakowanych dysków sieciowych

Urządzenia mogą zawierać do czterech dysków twardych, czyli będą w stanie przechowywać kilka TB danych. Rozwiązania zawierają interfejs External SATA (Serial Advanced Technology Attachment), do którego użytkownicy mogą dołączać kolejne, zewnętrzne dyski.

Intel wprowadzi do swojej oferty nowe systemy pamięci masowych w grudniu br. Cena - od 500 USD w górę.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200