Nowe narzędzie do zarządzania centrami danych

Firma Cluster Resources (twórca znanego oprogramowania Moab, używanego do zarządzania klastrami, środowiskami obliczeniowymi HPC i superkomputerami) opracowała podobne narzędzie, ale przeznaczone dla centrów danych: Moab Adaptive Computing Suite.

Produkcją i dystrybucją nowego narzędzia Moab Adaptive Computing Suite zajmuje się nowa firma Adaptive Computing, która powstała na początku sierpnia tego roku na bazie Cluster Resources, która zajmuje się dalej produktami dedykowanymi wyłącznie dla środowisk HPC.

Moab Adaptive Computing Suite to komplet narzędzi zaprojektowanych pod kątem takich środowisk, jak duże centra danych i chmury obliczeniowe (cloud computing). Oprogramowanie zarządza takimi środowiskami (rozmieszczając poszczególne zasoby wraz ze zmieniającymi się wymaganiami stawianymi przez aplikacje i konfiguracjami centrów danych) współpracując ściśle z narzędziami firm IBM (xCat i Tivoli) i HP (narzędzia zarządzające serwerami produkowanymi przez tę firmę).

Zobacz również:

  • Vantage DC otwiera w Warszawie kampus
  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować

Moab Adaptive Computing Suite będzie konkurować na rynku z podobnymi rozwiązaniami oferowanymi przez firmę VMware. Jednak są to rozwiązania, które mogą zarządzać tylko środowiskami VMware, podczas gdy narzędzia wchodzące w skład Moab Adaptive Computing Suite są w stanie współpracować z wieloma nadzorcami (hypervisor) i różnymi platformami serwerowymi (Windows, Linux i Unix).

Adaptive Computing podaje na swojej stronie, że Moab Adaptive Computing Suite może, współpracując z oprogramowaniem wirtualizującym zasoby, zwiększyć wykorzystanie serwerów od 20 do 40%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200