Nowe napędy Pioneera

Firma Pioneer zaprezentowała dwie nowe nagrywarki DVD - modele DVR-X122 i DVR-R200. Pierwsza to urządzenie zewnętrzne, natomiast druga przeznaczona jest do montażu w obudowie komputera.

Nowe napędy Pioneera

Pioneer DVR-X122

Model Pioneer DVR-X122 komunikuję się z komputerem za pośrednictwem złącza USB 2.0 i oferuje użytkownikowi możliwość etykietowania płyt przy pomocy technologii LightScribe. Prędkości zapisu są następujące: 18x dla DVD-R/+R, 10x dla DVD-R/+R DL, 6x dla DVD-RW, 8x dla DVD+RW, 12x dla DVD-RAM, 40x dla CD-R i 32x dla CD-RW. Użytkownik otrzymał do dyspozycji oprogramowanie Nero 7.5 Essentials oraz dbającą o poprawny zapis technologię Liquid Crystal Tilt Compensator.

Nowe napędy Pioneera

Pioneer DVR-R200

Model DVR-R200, w przeciwieństwie do poprzednika, przeznaczony jest do montażu w obudowie komputera. W jego przypadku maksymalne prędkości zapisu to 16x dla DVD-R/+R, 8x dla DVD-R/+R DL, 6x dla DVD-RW, 8x dla DVD+RW i 5x dla DVD-RAM. Krążki CD-R i CD-RW wypala odpowiednio z prędkością 40x i 32x. Nowość - podobnie jak DVR-X122 - korzysta z technologii Liquid Crystal Tilt Compensator oraz oferuje możliwość etykietowania płyt (LightScribe) i oprogramowanie umożliwiające edycję wideo (Sonic Solutions firmy Roxio).

Urządzenia wyceniono na 100 USD (model zewnętrzny) i 70 USD (model wewnętrzny). Więcej informacji na ich temat można znaleźć w informacji prasowej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200