Nowe modele Sony Bravia

Sony rozszerza rodzinę telewizorów Bravia o pięć nowych linii. Wśród nowych cech i rozwiązań, na szczególną uwagę zasługują systemy projekcyjne z trzema panelami Sony SXRD, rozdzielczość 1080 Full HD i ekrany o rozmiarze do 70 cali.

W skład serii W2000 wchodzą modele z ekranami 40 i 46 cali o pełnej rozdzielczości HD (1080 Full HD z obsługą formatu 1080p), oparte na zaawansowanych panelach LCD, które mają gwarantować szeroki kąt widzenia. W telewizorach z tej serii zastosowano ponadto specjalne podświetlenie WCG (Wide Colour Gamut), precyzyjne filtry w ekranie i działający w czasie rzeczywistym procesor sygnałów Bravia Engine. Rozwiązania te tworzą wspólnie system Live Colour Creation. Obydwa modele są wyposażone w tuner telewizji cyfrowej DVB-T oraz dwa wejścia HDMI do podłączenia jednym kablem dekodera HD, rekordera HD czy konsoli PlayStation 3.

Wraz z serią W2000 na rynku pojawi się seria telewizorów HD Ready U2000 z ekranami 26, 32 i 40". Wszystkie modele z tej linii obsługują tryby HD 1080i i 720p; są również wyposażone w procesor sygnałów Sony Bravia Engine oraz tuner telewizji cyfrowej DVB-T. Za dźwięk odpowiadają systemy Virtual Dolby Surround sound i BBE Digital ViVA HD3D.

Zobacz również:

  • Sony przygotowuje się do rewolucji metaversum

KDL-32U2000

Należący do serii E2000 50-calowy telewizor projekcyjny z mikropanelami wykorzystuje system projekcji Sony 3LCD i reprodukuje obraz HD 720p. Mechanizm przysłony Cinema Black Pro umożliwia precyzyjną regulację poziomów jasności i czerni, a przez to pomaga w uzyskaniu wyższego kontrastu. Standardowe wyposażenie telewizora obejmuje system Virtual Dolby Surround, procesor dźwięku BBE Viva 3D tuner telewizji cyfrowej DVB-T i dwa gniazda HDMI.

55-calowy model z serii @[email protected] i ogromny, 70-calowy z serii @[email protected] otwierają nowy etap w produkcji telewizorów projekcyjnych. W obu tych modelach wykorzystano trzy panele Sony SXRD (Silicon X-tal Reflective Display) o pełnej rozdzielczości HD (1080 Full HD z obsługą formatu 1080p). W modelach tych zastosowano najnowszy procesor Bravia Engine PRO. Nie tylko usuwa on zakłócenia, koryguje barwy, poprawia płynność ruchu i wyostrza obraz, lecz także może zwiększyć rozdzielczość obrazu w formacie 480i, 480p, 576i, 576p, 720p i 1080i. Proces ten, nazwany Digital Reality Creation HD-HD, zapewnia pełne wykorzystanie rozdzielczości 1920 x 1080, bez względu na źródło sygnału. Wśród innych rozwiązań przyjętych w obu seriach warto wspomnieć o optymalizującym kontrast i jasność systemie Cinema Black Pro, procesorach dźwięku Dolby Pro LogicII i BBE Digital, zintegrowanym tunerze DVB-T i dwóch gniazdach HDMI.

W grudniu br. będzie wprowadzona seria S2500 wyposażona w dwa złącza HDMI i system podświetlenia WCG (oprócz modelu 26-calowego). W jej skład wejdą telewizory z ekranami 26, 32, 40 i 46 cali. Także w grudniu do sklepów trafi seria V2500 - również wyposażona w podwójne gniazda wejściowe HDMI. W serii X2000 rozszerzy się gama oferowanych wielkości ekranu. Jednak już od września można nabyć model 40-calowy, a w listopadzie dołączą do niego wersje z ekranami 52 i 57 cali. Wszystkie telewizory z serii X2000 są zgodne z formatem 1080 Full HD i zawierają dwa wejścia HDMI.

Wszystkie telewizory LCD Bravia mają teraz przeciwodblaskową ramkę ekranu. Ekran telewizorów projekcyjnych SXRD i 3LCD jest z kolei pokryty specjalną powłoką przeciwodblaskową.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200