Nowe modele IPS NetKeeper w ofercie Dagmy

Spółka Dagma wprowadziła do oferty dwa nowe modele urządzeń IPS NetKeeper firmy BroadWeb.

NetKeeper Eulen Pro zabezpiecza firmy o rozproszonej strukturze, składającej się z oddziałów terenowych. Rozwiązanie działa w strukturze trójwarstwowej (urządzenie, konsola zarządzająca, serwer producenta). Urządzenia pracujące w oddziałach zamiejscowych są zarządzanie zdalne poprzez centralną konsolę. Eulen Pro wypełnia lukę pomiędzy standardowym NetKeeper Eulen (bez centralnej administracji), przeznaczonym dla małych i średnich firm, a serią 3000 przeznaczoną dla średnich i dużych firm potrzebujących większej przepustowości.

Drugi z nowych modeli - NetKeeper 5105 przeznaczony jest dla korporacji i usługodawców internetowych wymagających bardzo dużych przepustowości. Jest to urządzenie wieloportowe (4x10/100/1000, 2x1000 Gigabit Base SX), dzięki czemu może filtrować kilka oddzielnych segmentów sieci równocześnie. Maksymalna przepustowość urządzenia to 800 MB z możliwością obsługi do 512 tys. sesji równoległych.

Rodzina urządzeń NetKeeper to sprzętowe rozwiązania Intrusion Prevention System chroniące sieć firmy przed atakami z zewnątrz. Chronią przed atakami DoS i DDoS, robakami i wirusami sieciowymi. NetKeeper umożliwia także blokowanie ruchu typu peer-to-peer czy komunikatorowego oraz dostępu do wybranych usług i stron internetowych. Ataki wykrywane są na podstawie sygnatur oraz analizy anomalii w ruchu sieciowym.

Rodzina urządzeń NetKeeper składa się z modeli: Eulen - dla małych i średnich firm, Eulen Pro - z centralnym zarządzaniem dla firm o strukturze rozproszonej, modeli serii 3000 - średnie i duże firmy, 5105 - korporacje, ISP.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200