Nowe linuksowe klastry bazodanowe IBM

IBM poinformował o wprowadzeniu do oferty nowych, linuksowych klastrów bazodanowych, które mają pomóc we wdrażaniu niskobudżetowych, wysokowydajnych centrów danych w oparciu o IBM DB2 Universal Database dla serwerów linuksowych i serwerów serii IBM eServer.

Nowe środowisko IBM DB2 Integrated Cluster Environment (DB2 ICE) oferuje moc obliczeniową, dostępność i pojemność do tysiąca węzłów serwerowych.

Wraz z nową ofertą DB2 ICE IBM poinformował również, że DB2 dla Linuksa jest bazą danych dostępną również na platformie 64-bitowych procesorów AMD Opteron, czyli taką, jaką zastosowano w nowych serwerach IBM eServer 325.

Zobacz również:

  • Rząd przyjął projekt o ułatwieniach w budowie szerokopasmowego internetu

W ramach oferty DB2 ICE przedsiębiorstwa otrzymują podstawowe elementy składowe wysoko dostępnych i skalowalnych linuksowych klastrów bazodanowych, w tym:

-DB2 Universal Database i DB2 Express

-IBM eServer 325 i eServer xSeries x335, x345, x445, BladeCenter lub serwery Linux Cluster 1350 eServer, do wyboru z 32-bitowymi procesorami Intela lub 64-bitowymi procesorami AMD

-System operacyjny SuSE Linux Enterprise Server 8 lub RedHat Advanced Server 2.1

-Przełączniki sieciowe Infiniband firm Voltaire i Mellanox

-Tivoli System Automation for Linux

-Certyfikowane wsparcie rozwiązań SAP, takich jak SAP R/3, mySAP CRM i mySAP Business Intelligence.

Pakiet rozwiązań DB2 ICE można rozszerzyć o IBM WebSphere Application Server, oprogramowanie do zarządzania Tivoli i systemy pamięci masowej IBM FastT Storage. Tivoli System Automation for Linux zapewnia wysoką dostępność DB2 na Linuksie.

System DB2 ICE jest dostępny w cenie od 8 700 USD za konfigurację dwuwęzłową, zawierającą DB2 Express, dwa serwery xSeries x335 i SuSE Linux lub RedHat Linux.

Więcej informacji o DB2 ICE można znaleźć pod adresem www.ibm.com/db2/linux/ice

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200