Nowe horyzonty

W tym roku Plaut Polska zaoferuje usługi nie związane bezpośrednio z wdrożeniem SAP R/3.

W tym roku Plaut Polska zaoferuje usługi nie związane bezpośrednio z wdrożeniem SAP R/3.

Nowe usługi mają dotyczyć konsultingu, w tym doradztwa strategicznego i optymalizacji procesów gospodarczych - business process reengineering. Plaut będzie oferować również usługi doradztwa w zakresie wyboru technologii informatycznych.

Przedstawiciele polskiego oddziału Plaut poinformowali o zakończeniu procesu przejęcia gliwickiego Init Polska i Init Ostrawa w Czechach. "W październiku 1998 r. otworzyliśmy oddział w Warszawie i w tym samym momencie rozpoczęliśmy poszukiwania partnera, który miał już ugruntowaną pozycję na polskim rynku wdrożeń SAP. Na początku tego roku zdecydowaliśmy o przejęciu Inita" - mówi Johann Grafl, dyrektor generalny Plaut Polska. Firma zamierza wejść także na rynki słowacki, ukraiński i rosyjski.

Plaut Polska zatrudnia 50 certyfikowanych konsultantów SAP, z czego ok. 30 pracuje w Polsce, 20 - w Ostrawie. Do 2002-2003 roku ma być ich 100. W ciągu najbliższych lat przedstawiciele Plauta zamierzają również stworzyć oddziały w Poznaniu i Gdańsku. "Chcielibyśmy także rozszerzyć naszą ofertę o współpracujące z R/3 systemy billingowe i informacji przestrzennej GIS. Pierwszy tego typu projekt prowadzimy w bielskiej Aquie" - mówi Joanna Osińska, dyrektor generalna Init Polska, a obecnie dyrektor Plaut Polska.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200