Nowe funkcje w bazie DB2

Microsoft był pierwszym producentem baz danych, który wprowadził funkcje analityczne OLAP do bazy danych. IBM zaś jako pierwszy zintegrował z jądrem bazy danych IBM DB2 narzędzie do eksploracji danych Intelligent Miner Scoring Services (IMSS).

Integracja IMSS z jądrem bazy pozwoli na precyzyjną analizę danych w czasie rzeczywistym. IMSS jest przeznaczony głównie do analizy zachowania klientów sklepu elektronicznego. Może być używany przez banki do badania zdolności kredytowej klientów oraz oceny ryzyka w działalności finansowej. IMMS posługuje się modelami stworzonymi za pomocą języka modelowania PMML (Predictive Modelling Markup Language).

Jest już dostępna baza danych IBM DB2 z wbudowanym pakietem IMSS. IBM będzie nadal dostarczał rozbudowany, samodzielny pakiet Intelligent Miner, umożliwiający eksploracyjną analizę danych nie tylko z baz IBM, ale również Oracle, Microsoft i Sybase.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200