Nowe funkcje w Alcatel 7300 ASAM

Alcatel wprowadził zestaw nowych funkcji przeznaczonych na platformę dostępową Alcatel 7300 ASAM ($Advanced Services Access Manager$), mający na celu zwiększanie przychodów i wydajności operatorów.

Alcatel wprowadził zestaw nowych funkcji przeznaczonych na platformę dostępową Alcatel 7300 ASAM (Advanced Services Access Manager), mający na celu zwiększanie przychodów i wydajności operatorów.

Z systemu 7300 ASAM mogą korzystać również dotychczasowi użytkownicy eksploatujący sieci szerokopasmowe DSL Alcatela, oparte na platformie Alcatel 1000 ASAM. Firmowa oferta obejmuje dwie wersje nowej platformy, działającej według standardu ETSI, przeznaczone do stosowania w ośrodkach oddalonych. Nowe wersje uzupełniają istniejące cyfrowe pętle operatorskie Alcatel Litespan oraz rozwiązania dla modułów zewnętrznych, dostępne już na rynkach działających wg standardów ANSI: Alcatel 7300 ASAM-c (wersja kompaktowa) i Alcatel 7300 ASAM-o (wersja zewnętrzna) z obsługą maks. 192 linii.

Zawarta na początku stycznia 2002 umowa z France Telecom, który został jednym z dostawców sprzętu DSL Alcatela, pozwoli na przeprowadzenie pierwszego na tak dużą skalę wdrożenia udoskonalonej platformy szerokopasmowej Alcatel 7300 ASAM, zarówno z symetrycznym, jak i asymetrycznym dostępem abonenckim.

W urządzeniach Alcatel 7300 ASAM zmniejszono zużycie energii i obniżono koszty eksploatacji. Zarządzaniem transmisji na trasie od siedziby klienta do sieci rdzeniowej zajmuje się urządzenie Alcatel 5620 Network Manager, które może nadzorować każdego abonenta podłączonego do Alcatel 7300 ASAM poprzez moduły 5526 AMS (standard ANSI) oraz 5523 Element Managers (według ETSI).

Alcatel poinformował także o przejęciu firmy Astral Point Communications, oferującej rozwiązania dla metropolitalnych sieci optycznych SONET 10 Gb/s. Wartość transakcji to 153 mln EUR.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200