Nowe dziecko Prokomu i TP S.A. rozpoczyna działalność

W ciągu pięciu lat Incenti S.A. planuje zdobyć 20-30% rynku outsourcingu informatycznego w Polsce. Firma chciałaby do końca roku pozyskać kilku dużych klientów, jednak może jej to utrudnić przeciągający się proces rejestracji spółki.

Incenti S.A., spółka powołana przez Telekomunikację Polską S.A. planuje w ciągu najbliższych pięciu lat zdobyć 20-30% udziałów w polskim rynku usług outsourcingowych. Według analiz przeprowadzonych przez firmę, wartość tego rynku w Polsce szacowana jest na 180 mln USD. Spółka świadczyć będzie przede wszystkim usługi typu ASP (Application Service Provider), hosting, hoteling dla małych i średnich przedsiębiorstw. W pierwszym etapie działalności spółka będzie jednak koncentrować się na dużych organizacjach, tak aby zdobyć wiarygodność na rynku. "Według raportu opublikowanego przez International Data Corporation korzystanie z usług ASP pozwala zaoszczędzić przedsiębiorstwom od 30 do 70% kosztów budowy i eksploatacji własnego systemu", powiedział Jerzy Popek, prezes zarządu Incenti S.A.

Incenti wdrożyło już pierwsze rozwiązanie komercyjne. Spółka uruchomiła we Wrocławiu centrum danych, w którym hostuje, administruje i zarządza Marketplanet.pl, platformą internetowej wymiany handlowej zorganizowanej przez TP S.A. we współpracy z Prokomem i niemieckim dostawcą oprogramowania do wspomagania zarządzania - firmą SAP. "Do końca br. chcielibyśmy pozyskać około trzech klientów. Jeśli tak się stanie, uznamy to za prawdziwy sukces", dodał J. Popek. Przedstawiciele spółki liczą na to, że uda im się konkurować z innymi dostawcami usług typu ASP poprzez 20-30% niższe koszty oferowanych przez siebie usług. W przeciągu 2-3 lat spółka spodziewa się osiągnięcie poziomu opłacalności działalności.

Zobacz również:

Spółka Incenti powstała pod koniec maja br. Jej udziałowcem większościowym jest Telekomunikacja Polska S.A., będąca w posiadaniu 51% udziałów. Pozostałe 41% udziałów należy do Prokom Software S.A. Kapitał założycielski spółki wynosi 50 mln zł. Spółka ciągle czeka na rejestrację.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200