Nowe drukarki atramentowe

Texas Instruments oferuje drukarkę atramentową microMarc w cenie ok. 419 USD - zbliżoną do ceny drukarek igłowych.

Texas Instruments oferuje drukarkę atramentową microMarc w cenie ok. 419 USD - zbliżoną do ceny drukarek igłowych. Głowica microMarc'a jest wyposażona w 128 dysz i zapewnia rozdzielczość 300 dpi - jak podstawowe modele drukarek laserowych. Szybkość druku wynosi ok. 300 zn/s. Drukarkę wyposażono w emulację języka HP PCL3 oraz trzy rodziny czcionek (Letter Gothic, Courier, Dutch). Ma ona pojemnik na 100 kartek formatu A4 przystosowany również do podawania kopert. Pojemnik z atramentem wystarcza na wydrukowanie około 1100 typowych stron (koszt wydruku 3,6 centa na stronę).

Hewlett-Packard wprowadził na rynek nowy model kolorowej drukarki atramentowej - DeskJet 1200C. Należy ona do średniej klasy tego typu sprzętu. W celu zapobieżenia rozmazywaniu się druku, w drukarce zastosowano specjalne szybkoschnące atramenty oraz mechanizm podgrzewający. Głowica ze 104 dyszami zapewnia równe rozprowadzenie barw.

Pojemnik na papier mieści 180 arkuszy. Szybkość druku zależy od trybu pracy, przy druku czarno-białym (atrament z oddzielnego zbiorniczka) wynosi 6 str./min - kolorowym 0,5 str./min (przy rozdzielczości 300 dpi). DeskJet 1200C używa rozszerzonej wersji języka PCL5 co zapewnia jej zgodność z rodziną LaserJet III, i jest wyposażona w te same 45 skalowalnych czcionek, co LaserJet 4. W wersji podstawowej drukarka ma 2 MB pamięci RAM (rozszerzalne do 26 MB). Karta HP JetDirect umożliwia bezpośrednie połączenie jej z siecią.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200