Nowe drukarki Compaqa

Niedawno stworzony dział Compaq Peripherals Division wprowadził ostatnio na rynek dwie nowe drukarki laserowe przeznaczone do pracy w sieci.

Niedawno stworzony dział Compaq Peripherals Division wprowadził ostatnio na rynek dwie nowe drukarki laserowe przeznaczone do pracy w sieci.

COMPAQ PAGEMARQ 20 drukuje 20 zaś COMPAQ PAGEMARQ 15 - 15 stron na minutę. Dzięki trzem podwójnym tacom podawczym COMPAQ TwinTrays, z których każda mieści po 500 arkuszy papieru, COMPAQ PAGEMARQ 20 zapewnia pojemność 1500 arkuszy bez dodatkowych urządzeń zewnętrznych. Drukarki te wyposażono w oprogramowanie PostScript Level 2 oraz emulacje PCL 5. Dopuszczają możliwość bezpośredniego przyłączenia do sieci Novell i Apple Talk, różnorodność formatów (od A3 do CAD i desktop publishing), zdalne sterowanie i wysoką rozdzielczość grafiki (do 800x400 punktów na cal). Pozwalają one na współpracę z pięcioma interfejsami. Współdziałanie z siecią (bez potrzeby użycia dedykowanego serwera drukarki) umożliwiają interfejsy Ethernet, Token Ring i Apple Talk. Pozwala to na zmniejszenie kosztów systemu i wymagań serwisowych. COMPAQ PAGEMARQ 20 jest przeznaczona dla dużych sieci wydziałowych z ponad 20 użytkownikami, natomiast COMPAQ PAGEMARQ 15 jest odpowiednia dla średniej wielkości użytkowników, którym zależy na wydajności w tak wymagających aplikacjach jak CAD/CAE i grafika artystyczna. Compaq Peripherals Division uzyskał kilka patentów na zastosowane w swoich drukarkach rozwiązania, m.in. na tacę podawczą, w której mieści się ryza papieru A4 (500 arkuszy) w dwóch plikach. W skład tych drukarek wchodzą też m.in. napędy produkcji Fuji Xerox oraz procesory 29000 RISC produkowane przez Advanced Micro Devices. Cena drukarki COMPAQ PAGEMARQ 20 (dla dystrybutorów) wynosi 6100 USD, zaś PAGEMARQ 15 - 4850 USD.


TOP 200