Nowe centrum usług HP w Łodzi

Nowa lokalizacja będzie świadczyć usługi BPO Business Process Outsourcing) dla zewnętrznych kontrahentów firmy z obszaru finansów i księgowości, kadr i płac oraz zarządzania relacjami z klientami.

Spółka podkreśla, że uruchomienie biura w Łodzi ugruntuje pozycję Polski jako strategicznej lokalizacji Hewlett-Packard w obszarze usług dla biznesu w regionie EMEA - Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

O wyborze Łodzizdecydowały kluczowe atuty aglomeracji - dostęp do wykwalifikowanych pracowników, położenie w samym centrum Polski, rosnąca liczba połączeń realizowanych przez lokalne lotnisko oraz profesjonalna obsługa inwestora na każdym etapie projektu. Na lokalizację nowego biura HP wybrało GTC University Business Park - podała firma w komunikacie. Dyrektorem zarządzającym centrum jest Renata Sima.

Zobacz również:

  • HP naprawia błąd dotyczący kilku serii swoich komputerów

Łódź to trzecie miasto, w którym HP uruchomiło biuro, obok Warszawy i Wrocławia.

We Wrocławiu ruszyło pierwsze w Polsce centrum usług HP dla biznesu (Globalne Centrum Biznesowe HP/HP Global Business Center - HP GBC). W ciągu niecałych 7 lat HP GBC zbudowało jedną z czołowych pozycji w globalnej strukturze HP. W czerwcu 2012 roku Hewlett-Packard ogłosił plany uruchomienia swojej kolejnej jednostki usługowej w Polsce, zlokalizowanej w Łodzi.

BPO w Łodzi

Łódzkie centrum będzie świadczyć usługi z zakresu m.in. finansów i księgowości w obszarze regulowania zobowiązań, rozliczania należności oraz procesów zarządzania zakupami towarów i usług. Drugą ważną specjalizacją jednostki będzie obsługa kadr i płac obejmująca m.in. nadzór nad obiegiem dokumentów kadrowo-płacowych, naliczanie płac, kontakt z pracownikami i klientami, procesy zarządzania danymi oraz procesy rekrutacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200