Nowe centrum danych dla systemu Casper

ComArch Internet Ventures uruchomiła w Warszawie kolejny ośrodek na potrzeby usług ASP. Firma zapowiada już powstanie trzeciego centrum w Poznaniu.

ComArch Internet Ventures S.A., na potrzeby systemu Casper, uruchomiła w Warszawie nowe centrum danych. Powierzchnia serwerowa dzierżawiona jest od ComArch Warszawa sp. z o.o. Nowy ośrodek jest drugim z trzech planowanych przez firmę centrów danych. Kolejny ma powstać w Poznaniu.

"Ze względu na słabą infrastrukturę telekomunikacyjną w Polsce oraz dużą koncentrację małych i średnich przedsiębiorstw w Warszawie i okolicy, nasi klienci będą mieli większy komfort użytkowania systemu Casper, pracując na serwerach zlokalizowanych w warszawskim centrum. Oprócz zapewnienia gwarancji dostępności, zwiększone zostanie także bezpieczeństwo" - twierdzą przedstawiciele ComArch Internet Ventures

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa

Nowe centrum działa na platformach sprzętowych Intela i systemach Windows 2000/Linux. Wyposażone jest także w systemy zasilania awaryjnego i przeciwpożarowe. Możliwość replikacji systemów pomiędzy ośrodkami pozwala na automatyczne przełączenie użytkownika do innego centrum w razie wystąpinia awarii.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200