Nowe aplikacje SharePoint

Microsoft udostępnił pierwszy zestaw aplikacji specyficznych dla Windows SharePoint Services, zapewniających użytkownikom biznesowym 'pakiet startowy' do budowania webowych ośrodków współpracy.

Te trzydzieści nowych aplikacji ukierunkowanych jest na specyficzne procesy biznesowe i ma ułatwiać tworzenie ośrodków webowych specjalizowanych do różnych form współpracy, takich jak koordynacja zdarzeń, zarządzanie spotkaniami czy zarządzanie kartami pracy pracowników.

Dla przykładu, ośrodek współpracy przeznaczony dla zarządzania kartami pracy pracowników przedsiębiorstwa umożliwia firmom, zatrudniającym pracowników płatnych godzinowo, zbudowanie funkcjonalności do sprawdzania i akceptacji kart pracy, przekazywania informacji o zmianach i grafikach pracy oraz przechowywania kluczowych dokumentów. Pracownicy mogą używać tego ośrodka do przedkładania swoich kart pracy, przeglądania przydzielonych zmian, zgłaszania zmian w grafikach i wykonywania innych zadań.

Wzorce aplikacji zapewniają funkcjonalność niezbędną do zbudowania ośrodka i mogą być dostosowywane do specyficznych potrzeb biznesu. Każda aplikacja zawiera link do demo zapewniającego użytkownikowi końcowemu przewodnik po Windows Share Point Services.

Microsft udostępnił Windows SharePoint Services, jako technologię uzupełniająca do Windows Server 2003, w październiku 2003 roku. Oferta ta, która jest właściwie motorem dla SharePoint Portal Server, pozwala na tworzenie ośrodków webowych służących do współdzielenia informacji i wspólnego opracowywania dokumentów.

Microsoft zmierza do połączenia SharePoint Services z SharePoint Portal Server 2003, który łączy ośrodki budowane w oparciu o SharePoint Services i poszerza możliwości tych usług. Oprogramowanie portalowe zapewnia narzędzia zarządzające dla ośrodków SharePoint i pozwala zespołom publikować informacje w obrębie całej organizacji.

Nowe aplikacje są dostępne po adresem: http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/sppt/wssapps/default.mspx

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200