Nowe P4 w styczniu

Procesory Pentium 4 oparte na nowym rdzeniu Northwood mają pojawić się na rynku już 7 stycznia przyszłego roku. Intel wprowadzi do sprzedaży układy taktowane zegarami 2 GHz i 2,2 GHz, wykonane w technologii 0,13 mikrona.

Pierwsze procesory Pentium 4 wykonane w technologii 0,13 mikrona (rdzeń Northwood) najprawdopodobniej pojawią się na rynku już 7 stycznia przyszłego roku. Początkowo premierę układów wykonanych w nowym procesie technologicznym zapowiadano na listopad br.

Nowe P4 będą taktowane zegarami o częstotliwościach 2 GHz oraz 2,2 GHz. W porównaniu z układami produkowanymi w technologii 0,18 mikrona, "Northwoody" będą miały dwukrotnie większą pamięć podręczną drugiego poziomu, wynoszącą 512 KB.

Zobacz również:

  • Intel przedstawił swoje plany na przyszłość i zapowiedział rewolucję w nazewnictwie procesorów

Układy oparte na nowym rdzeniu będą sprzedawane jako Pentium 4 A (Advanced). Cena hurtowa P4 2.0 A będzie wynosiła 420 USD, a P4 2,2 A - 610 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200