Nowe P4 w starych płytach

Firma PowerLeap zaprezentowała przejściówki, które umożliwiają instalację najnowszych procesorów Intela posiadaczom nieco starszych płyt głównych.

Firma PowerLeap zaprezentowała przejściówki, które umożliwiają instalację najnowszych procesorów Intela posiadaczom nieco starszych .

Pierwszy z modeli - PL-iP3T umożliwia instalację najnowszych Celeronów i Pentium III z rdzeniem Tualatin (0,13 mikrona) na wiekowych już płytach ze złączem Slot-1 i chipsetem Intel BX.

Kolejnym urządzeniem jest jednak PL-P4/N, dzięki któremu zainstalujemy najnowsze modele Pentium 4 Socket478 na płytach z gniazdem Socket423. Dotyczy to wszystkich wersji – zarówno tych 0,18 jak i najnowszych Northwoodów 0,13 mikrona. Przystawka jest wyposażona w regulator napięcia. Cena adaptera powinna oscylować w granicach 60 USD.

Ostatni z modeli jest szczególnie ciekawą propozycją biorąc pod uwagę fakt, że wielu użytkowników kupiło niedawno nowoczesne i drogie płyty z Socket423, które w momencie próby instalacji w nich najnowszych modeli procesorów nadają się tylko do wyrzucenia.