Nowa wersja systemu CDN OPT!MA

W ofercie firmy Comarch-CDN, dostępna jest kolejna wersja zintegrowanego systemu do zarządzania dla małych i średnich przedsiębiorstw – CDN OPT!MA 6.5.

W nowej wersji wprowadzone zamiany związane są przede wszystkim ze zwiększeniem automatyzacji i poprawą efektywności pracy użytkowników oraz przygotowaniem systemu do zmian związanych z wejściem Polski do Unii Europejskiej.

Zmiany to m.in.: zmiana rejestrowania obrotu (krajowy, wewnątrzunijny), transakcje trójstronne, nowy status kontrahenta zgodny ze standardami Unii Europejskiej, nowe formaty NIP, deklaracja podsumowująca VAT-UE.

Zobacz również:

  • 10 krajów przeprowadziło symulację cyberataku na światowy system finansowy
  • W porównaniu z europejskim polski przemysł nie lubi nowoczesnych technologii

Do czasu wejścia w życie przepisów wykonawczych funkcje te będą traktowane jako fakultatywne, lecz dzięki temu, że już są, pozwalają użytkownikom przygotować się do nowych realiów.

Dużo nowych rozwiązań wprowadzonych zostało w modułach handlowo-magazynowych. Najważniejsze z nich mają na celu usprawnienie pracy działów handlowych. Pozwalają na większe niż dotychczas określanie specyficznych cech towarów, przygotowanie logistyki czy informacji o relacjach z kontrahentami. Dodatkowy nacisk położono na usprawnienie pracy działu handlowego w zakresie automatyzacji procesu ofertowania. W ramach programu Microsoft Office & XDocs ISV Joint Development Program producent wprowadził nowoczesne rozwiązanie wspierające przygotowanie ofert handlowych w programie Microsoft Word – System Informacji Ofertowych. Zastosowanie rozwiązania przełożyć się ma przede wszystkim na poprawę komfortu pracy pracowników działów handlowych.

Moduły kadrowo – płacowe przygotowane zostały do współpracy z najnowszą wersją programu Płatnika, wprowadzone zostały również nowe zestawienia i raporty.

Zmiany i ułatwienia w modułach księgowych dotyczą sposobów dokonywania księgowań, kontroli dokonanych księgowań, czy też ułatwienia startu firmom rozpoczynającym pracę z systemem CDN OPT!MA.

W nowej wersji systemu producent uprościł proces instalacji. Wprowadzone zostały również zmiany przygotowujące system do nowego interfejsu, który dla Klientów będą dostępny na początku 2004 r., a który został już zaprezentowany Autoryzowanym Partnerom Comarch-CDN podczas konferencji Partnerstwo 2003.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200