Nowa wersja oprogramowania RAIDiator pozwala przechowywać dane w osobistej chmurze

Netgear zaprezentował oprogramowanie RAIDiator 5.3.6, dla urządzeń ReadyNAS Duo i ReadyNAS NV +. Umożliwia ono użytkownikom dostęp, zarządzanie i tworzenie kopii zapasowych danych dla sieciowej pamięci masowej z wykorzystaniem osobistej chmury.

Oprogramowanie RAIDiator w wersji 5.3.6 wyposażono w funkcję NETGEAR ReadyDROP, która pozwala tworzyć osobistą chmurę do przechowywania danych, wykorzystując do tego celu drag-and-drop (przeciągnij-i-upuść). Oprogramowanie zapewnienia również wsparcie użytkownikom programu Apple Time Machine, dzięki któremu możliwe jest zapisywanie danych przez internet bezpośrednio do urządzenia NAS.

Pliki przechowywane na ReadyNAS Duo albo ReadyNAS NV+ są automatycznie synchronizowane na komputerach PC, Macintosh i urządzeniach mobilnych pracujących pod kontrolą systemów iOS oraz Android.

Zobacz również:

  • Kluczowa rola infrastruktury przechowywania danych w rozwiązaniach biznesowych

NETGEAR RAIDiator 5.3.6 posiada również opcję ReadyDLNA, zapewniającą przesyłanie plików multimedialnych z serwera ReadyNAS do urządzeń obsługujących DLNA. Z kolei aplikacja ReadyNAS Replicate umożliwia powielanie danych z serwera ReadyNAS, a aplikacja NETGEAR Genie Marketplace zapewnia dostęp i zarządzanie aplikacjami z urządzenia ReadyNAS.

Aktualizację oprogramowania NETGEAR RAIDiator 5.3.6 można pobrać ze strony firmy Netgear.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]ygsgroup.com

TOP 200