Nowa wersja Veritas StorageCentral

Veritas Software wprowadziła na rynek oprogramowanie Veritas StorageCentral w wersji 5.2. W oprogramowaniu zawarto nowe możliwości zarządzania plikami oraz wolną przestrzenią na dysku, zapewniając bardziej wydajne zarządzanie dużymi środowiskami pamięci masowej Windows, oraz obsługę Windows Server 2003 i Windows Storage Server 2003.

Veritas StorageCentral 5.2 umożliwia odzyskiwanie przestrzeni dyskowej oraz zmniejsza zapotrzebowanie na nowe zasoby pamięci masowej. Oprogramowanie to zapewnia zwiększoną kontrolę środowisk serwerów Windows dzięki dwóm kluczowym funkcjom: zarządzaniu wolnym miejscem na dysku i scalaniu plików. Ponadto, funkcja zarządzania zasobami pamięci masowej (SRM - Storage Resource Management) zorientowana na środowisko Windows zwiększa dostępność serwera, umożliwiając wdrożenie strategii przechowywania danych niewrażliwej na awarie serwerów.

Rozwiązania Veritas SRM koncentrują się na oferowaniu przechowywania danych w formie usługi. Pozwala to na efektywne zarządzanie przyrostem wolumenu danych i optymalizację inwestycji w pamięć masową. Oprócz Veritas StorageCentral dla środowisk Windows dostępne są moduły Veritas SANPoint Control, który umożliwia scentralizowane, prewencyjne zarządzanie infrastrukturą pamięci masowej oraz Veritas Storage Reporter, który zapewnia analizę wykorzystania pamięci masowej w heterogenicznych środowiskach przedsiębiorstwa i pomaga w planowaniu potrzeb w zakresie pamięci masowej.

Zobacz również:

Veritas StorageCentral 5.2 jest dostępny w cenie od 1 395 USD za serwer. Dystrybutorem rozwiązania StorageCentral w Polsce jest firma Alstor.


×