Nowa wersja SecureDoc Disk Encryption firmy WinMagic

Firma WinMagic udostępniła nową wersję programu do szyfrowania danych – SecureDoc Disk Encryption 3.3. Nowa wersja zapewnia bardziej zaawansowaną ochronę i bezpieczeństwo danych oraz plików.

SecureDoc Disk Encryption jest programem przeznaczonym do szyfrowania całych dysków i wybranych partycji oraz nośników wymiennych ZIP i Jaz. Program szyfruje wszystkie dane oraz każdy sektor dysku, łącznie z samym systemem operacyjnym, zbiorami tymczasowymi, plikami wymiany, zbiorami znajdującymi się w koszu oraz tymi, które zostały z kosza usunięte

Program przystosowany jest do pracy w środowisku korporacyjnym i pozwala na bezpieczne szyfrowanie dysków nawet w bardzo dużych korporacjach. Posiada certyfikat bezpieczeństwa FIPS 140-1 Level 2 (Federal Information Processing Standard) wydany przez NIST (National Institute of Standard and Technology).

Zobacz również:

  • Jak łatwo złamać lekkie szyfry, czyli o bezpieczeństwie internetu rzeczy
  • To bezpłatne narzędzie pozwala ofiarom ataków MegaCortex odzyskiwać pliki
  • Data center jako źródło ogrzewania dla domów

Nowa wersja programu różni się od poprzedniej kilkoma zasadniczymi funkcjami. Przede wszystkim umożliwiono użytkownikowi przechowywanie ważnych plików z kluczami szyfrującymi (Key File) na tokenach, a nie – jak w poprzedniej wersji – wyłącznie na dysku twardym. (Opcja ta dotyczy wyłącznie użytkowników korzystających z tokenów Datakey lub Rainbow.)

Poszerzone zostały również funkcje związane z możliwością odzyskania przez użytkownika zapomnianego hasła - nową wersję programu poszerzono o funkcję „podpowiedzi hasła”.

Poprzednia wersja programu pozwalała załogować się na jednym komputerze tylko 16 użytkownikom. W nowej wersji, jeżeli zbiory kluczy szyfrujących przechowywane są na dysku twardym, z jednego komputera może korzystać do 100 użytkowników. Natomiast, kiedy klucze szyfrujące przechowywane są na tokenie lub dyskietce, liczba użytkowników jest nieograniczona.

Program SecureDoc Disk Encryption przystosowany jest do pracy w środowisku korporacyjnym oraz do zdalnej administracji, a dzięki dodatkowemu modułowi SecureDoc Central Database umożliwia centralne generowanie i zarządzanie kluczami szyfrującymi. Dostępny jest w wersji dla Windows 95/98/ME/NT/2000/XP. Jest zgodny z systemami plików FAT, FAT32 oraz NTFS.

Dystrybutorem rozwiązań WinMagic jest DAGMA Sp. z o.o.

Więcej informacji na stronie www.securedoc.pl lub www.winmagic.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200