Nowa wersja FoxPro

Prawdopodobnie jeszcze w styczniu tego roku będzie wprowadzona na rynek nowa wersja FoxPro Microsofta.

Prawdopodobnie jeszcze w styczniu tego roku będzie wprowadzona na rynek nowa wersja FoxPro Microsofta.

Pakiet Będzie integralną częścią rodziny narzędzi do rozwijania aplikacji typu klient/serwer obok Visual Basic i Visual C ++ . Wykorzystano w nim wiele elementów zapożyczonych z tych programów. Aby podkreślić zastosowanie nowych technik, ma być zmieniona nazwa programu na Visual FoxPro 3.0.

Visual FoxPro 3.0 będzie w pełni reprezentował obiektowy styl programowania - korzysta z takich technik jak: polimorfizm, dziedziczenie i hermetyzacja. Zawierać będzie listę informacji o sposobach wprowadzania danych do bazy - jest to jedno z najbardziej przydatnych narzędzi dla użytkowników programu oraz wewnętrzne wspomaganie dla ODBC i OLE 2.0. Możliwe będzie przenoszenie danych z programu FoxPro do baz danych SQL Server Microsofta.

Dostępne w wersji 3.0 narzędzia znacznie zwiększą możliwości programu i po raz pierwszy pozwalą na łatwą kontrolę tworzenia aplikacji. Do tej pory wymagało to dużo większego wysiłku i nie było w pełni skuteczne. Kolejnym ważnym ulepszeniem będzie zminimalizowanie potrzeby programowania tak elementarnych czynności, jak dodawanie rekordu bazy danych czy nowych warunków do sprawdzania.

Pierwsi użytkownicy stwierdzili, że FoxPro 3.0 daje dużo większe możliwości w porównaniu z poprzednią wersją FoxPro 2.6.

Przypuszcza się, że już na wiosnę pojawi się w sprzedaży wersja Visual FoxPro 3.0 dla Windows 3.1. Wersje dla DOS, Macintosh i Unix mają być dostępne w kilka miesięcy póżniej. Cena pakietu nie jest jeszcze ujawniona.


TOP 200