Nowa wersja FortiSandbox

FORTINET poinformował o wprowadzeniu rozwiązania FortiSandbox 2.0 - dwupoziomowego, wydzielonego środowiska uruchamiania aplikacji, umożliwiającego wykrywanie i izolowanie zagrożeń pochodzących z różnych źródeł. Nowa wersja urządzenia wykrywa zagrożenia zaszyte w plikach przeglądarki Internet Explorer oraz pakietu MS Office, plikach PDF, adresach URL, archiwach ZIP czy plikach współużytkowanych w sieci.

Rozwiązanie dostępne jest w postaci urządzeń fizycznych i wirtualnych, a także jako usługa w chmurze. Dzięki integracji usługi FortiSandbox Cloud z produktami FortiGate możliwe jest poddawanie zainfekowanych użytkowników i punktów końcowych kwarantannie za pomocą jednego kliknięcia. Integracja z FortiMail umożliwia proaktywne i automatyczne blokowanie nieznanych dotąd zagrożeń rozprzestrzeniających się za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Najpopularniejszym kanałem przeprowadzania ataków na przedsiębiorstwa pozostaje od dłuższego czasu wewnętrzna poczta elektroniczna. Gdy wiadomość e-mail zawierająca szkodliwe oprogramowanie zostaje wysłana do odbiorcy w sieci chronionej przez rozwiązanie FORTINET, Firewall FortiGate przekierowuje pliki załączone do wiadomości do rozwiązania FortiSandbox.

Zobacz również:

  • Dobre wyniki finansowe Fortinet
  • Google wzmacnia bezpieczeństwo przeglądarki Chrome

Jeśli w wiadomości wykryte zostaną szkodliwe elementy, FortiMail zablokuje tę wiadomość, a FortiSandbox prześle wyniki analizy do firewalla FortiGuard, który z kolei zainicjuje automatyczną aktualizację całego ekosystemu zabezpieczeń FORTINET. Produkt FortiSandbox pracujący w tandemie z FortiGate lub FortiMail przekazuje wszystkie informacje dotyczące szkodliwych i podejrzanych plików, a także ułatwia blokowanie takich plików i poddawanie ich kwarantannie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200