Nowa wersja Avaya Communication Manager

Avaya wprowadziła na rynek nowe wersje systemów telefonii IP działające w oparciu o kompleksową infrastrukturę wykorzystującą funkcjonalność protokołu SIP (Session Initiation Protocol). Wśród nich jest najnowsza wersja systemu telefonii IP o nazwie Avaya Communication Manager 5.0.

Rozwiązanie ACM 5.0 wykorzystuje technologię SIP. Integralną częścią rozwiązania jest nowe oprogramowanie wbudowane terminali Avaya. Umożliwia ono korzystanie z protokołu SIP w telefonach IP Avaya z serii one-X, zapewniając dostęp do otwartej, multimedialnej platformy telekomunikacyjnej. Telefony mogą przy tym działać równocześnie w środowiskach SIP i IP.

Protokół SIP pozwala na uzyskiwanie informacji o dostępności współpracowników z poziomu książki telefonicznej. Technologia SIP jest również stosowana w modułach łączności bezprzewodowej, takich jak funkcja Extension-to-Cellular, dzięki której możliwe jest przekazywanie połączeń między numerem wewnętrznym a telefonem komórkowym w niezauważalny dla rozmówcy sposób.

Zobacz również:

Technologię SIP i nowe funkcje użyto w rozwiązaniu Avaya Video Telephony Solution. Proste funkcje dodawania uczestników i przekazywania połączeń - obejmujące transmisję głosu i obrazu - pozwalają organizować wideokonferencje z udziałem sześciu osób. Oprócz tego w ofercie jest dostępna nowa brama multimediów Avaya G450, która pozwala elastyczniej konfigurować systemy w oddziałach firm i niewielkich ośrodkach komputerowych.


TOP 200