Nowa usługa AWC chroni użytkowników przed atakami DDoS

Ataki DDoS spędzają sen z powiek niejednemu administratorowi systemu IT. Ofiarami takich ataków padły ostatnio tak znane firmy, jak Dyn (amerykański dostawca usług internetowych) czy BBC. AWS postanowił z tym walczyć i wprowadził do oferty nową usługę, która chroni jej klientów przed takimi atakami.

Nowa usługa została zaprezentowana na ostatniej firmowej konferencji re:Invent (która miała miejsce w Las Vegas) i jest już dostępna. Nosi nazwę Shield i ma statut opcji domyślnej, chroniąc wtedy bezpłatnie i automatycznie wszystkie aplikacje webowe obsługiwane przez chmurę AWS (chodzi o wersję Standard). AWS poszedł tym samym w ślady takich dostawców internetowych usług, jak Cloudflare i Akamai, które mają w ofertach podobne usługi.

Jak już wspomniano, wersja Standard usługi jest bezpłatna. Chroni ona klientów przed standardowymi atakami DDoS. Te firmy, którym zależy na pełniejszej ochronie, mogą zamówić płatną już usługę Shield Advanced. Więcej o tej usłudze tutaj.

Zobacz również:

  • Coraz więcej specjalistów IT korzysta z chmury, ale nie wszyscy są z niej zadowoleni. Dlaczego?
  • Czym jest system zabezpieczeń DLP - Data Loss Prevention?
  • AWS Pop up Hub w Warsawie!

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200