Nowa technika łączenia światłowodów

Żaden inny produkt polskiej firmy nie spotkał się z tak dużym zainteresowaniem na CeBIT '95, jak USAP krakowskiej ASCOMP.

Żaden inny produkt polskiej firmy nie spotkał się z tak dużym zainteresowaniem na CeBIT '95, jak USAP krakowskiej .

USAP to technologia mechanicznego łączenia światłowodów z jakością dorównującą klasycznym spawom termicznym. Umożliwia ona proste i szybkie łączenie włókien i kabli światłowodowych w każdych warunkach przy instalowaniu sieci wewnątrz i na zewnątrz budynków. Koszt instalacji pojedynczego złącza nie przekracza 6 USD w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań oferowanych za ponad 20 USD.

W przypadku USAP okazało się, że nie jest potrzebny marketing. Niewielkie stoisko ASCOMP było na targach oblegane przez przedstawicieli wielkich firm telekomunikacyjnych, takich jak Alcatel czy Deutsche Bundespost Telecom. O tym, jak interesujące jest to rozwiązanie świadczy fakt, że przedstawiciel tej ostatniej firmy poprosił o specjalną prezentację dla 20 inżynierów, którzy przyjechali z Monachium tylko po to, by zapoznać się z nowym rozwiązaniem.

"Nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania naszym produktem", powiedzieli podekscytowani powodzeniem swojego rozwiązania dyrektor ASCOMP Andrzej Szymowski i autor konstrukcji Wacław Krzanowski. Produkt okazał się na tyle "gorący", że firma nie zdążyła zgłosić go przed targami do Urzędu Patentowego.


TOP 200