Nowa strategia zarządzania pamięciami masowymi VERITAS Software

VERITAS Software ogłosiła na konferencji VERITAS VISION plany dotyczące zaawansowanej wirtualizacji pamięci masowych, rozszerzonego zarządzania zasobami pamięci masowych (SRM) oraz nową platformę - VERITAS Service Manager.

Elementy nowej strategii zarządzania pamięciami masowymi VERITAS Software to:

- Zaawansowana wirtualizacja pamięci masowych - technologia zarządzania woluminami oparta na aplikacji, dostępna na poziomie komputera centralnego, sieci lub sieci SAN.

- Zarządzanie zasobami pamięci masowych (SRM) - kompleksowe rozwiązanie przeznaczone do zarządzania przechowywaniem danych, zarówno fizycznym, jak i logicznym, w środowiskach UNIX i Windows.

Zobacz również:

  • Meta – w tym roku konferencji F8 nie będzie

- Przechowywanie danych traktowane jako usługa - zarządzanie wykorzystaniem pamięci masowych z punktu widzenia aplikacji i procesów biznesowych, zachodzących w przedsiębiorstwach.

W oparciu o współpracę z Cisco Systems i Brocade Communications Systems, VERITAS zamierza rozszerzyć własną technologię wirtualizacji - VERITAS Volume Manager - opartą na komputerze centralnym, na platformę przełączników sieciowych w produktach, których udostępnienie jest planowane w drugiej połowie 2003 roku. Oprogramowanie do zarządzania woluminami w oparciu o sieć ma skupiać zarządzanie pamięcią masową w przełączniku.

Ponadto, VERITAS planuje poszerzenie oferty zarządzania woluminami przez wprowadzenie technologii wirtualizacji typu out-of-band na poziomie sieci SAN. Rozwiązanie, którego udostępnienie jest planowane w 2004 roku, umożliwi zarządzanie całym środowiskiem SAN jako wspólną bazą pamięci i przydzielanie woluminów logicznych za pośrednictwem centralnego serwera zarządzania.

Rozwiązania VERITAS Software z zakresu zarządzania pamięciami masowymi obejmują także narzędzia SRM zaprojektowane w taki sposób, aby wspomagać proaktywne zarządzanie infrastrukturą pamięci masowych z punktu widzenia biznesu, optymalizując wykorzystanie zasobów sprzętowych. Oprogramowanie VERITAS SANPoint Control i VERITAS Storage Reporter, połączone z technologią SRM firmy Precise Software Solutions, ma tworzyć wszechstronny i heterogeniczny pakietu rozwiązań SRM.

VERITAS zamierza skoncentrować się na dostarczaniu pamięci masowej w formie usługi, dodając takie funkcje, jak mierzenie zasobów pamięci masowej, zaawansowane raportowanie i kontrolowanie usług..

Oprogramowanie VERITAS Service Manager zostało zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić definiowanie usług związanych z pamięcią masową, takich jak składowanie, monitorowanie i raportowanie wykonania usług. Service Manager umożliwia przeglądanie i reagowanie na aspekty operacyjne i biznesowe całego środowiska pamięci masowych.

VERITAS Service Manager jest obecnie dostępny w wersji beta, a jego docelowa wersja jest spodziewana jeszcze w tym roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200