Nowa strategia Atos Origin Polska

Zgodnie ze strategią firmy dotyczącą zwiększania zaangażowania na rynkach lokalnych, Atos Origin Polska zapowiada większy udział w przetargach i projektach realizowanych w Polsce. W związku z tymi planami firma zwiększa zatrudnienie. Do końca br. liczba pracowników wzrośnie z 200 do 270, a w 2009 r. ma wynieść 500 osób.

Odpowiednio wzrastać mają także przychody. Już w tym roku Atos Origin Polska zapowiada osiągnięcie przychodów na poziomie 9 mln euro (6,5 mln euro w 2006 r.). Spółka skoncentruje się na zatrudnianiu specjalistów w trzech obszarach: rozwiązaniach SAP, projektach z zakresu Business Intelligence oraz usługach Managed Operations. "Duże doświadczenie i wyspecjalizowani konsultanci pozwalają nam skutecznie konkurować na polskim rynku. Postanowiliśmy, więc - wpisując się w międzynarodową strategię firmy - opracować dla tutejszego rynku dedykowaną ofertę, która tworzy dla nas nowe obszary rozwoju" - mówi Dariusz Baran, prezes Atos Origin Polska.

Atos Origin w Polsce specjalizuje się w świadczeniu usług IT oraz outsourcingu IT dla firm z sektorów telekomunikacyjnego (TP, PTC Era), przemysłowego (Panasonic Battery, Philips) i bankowo-finansowego. Firma zajmuje się m.in. wdrażaniem systemów SAP, Oracle, MFG/PRO i BSCS (system billingowy) oraz zarządzaniem infrastrukturą IT.

Biura Atos Origin Polska znajdują się obecnie w Warszawie i Bydgoszczy. Firma rozważa otworzenie oddziału we Wrocławiu. "Nasi specjaliści już są we Wrocławiu. Korzystamy aktualnie z gościnności naszego klienta - TP. Uczestniczymy jednak w kolejnych przetargach. Jeśli je wygramy, może zajść konieczność otworzenia własnego biura" - mówi Dariusz Baran.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200