Nowa spółka: TTI Inventel SA

TTI Telecom & Security Network SA z Opola wraz z PPW (Przedsiębiorstwo Projektowo-Wdrożeniowe) Inventel Sp. z o.o. z Poznania zakończyły trwające od października 2000 roku rozmowy dotyczące połączenia obu przedsiębiorstw.

TTI Telecom & Security Network SA z Opola wraz z PPW (Przedsiębiorstwo Projektowo-Wdrożeniowe) Inventel Sp. z o.o. z Poznania zakończyły trwające od października 2000 roku rozmowy dotyczące połączenia obu przedsiębiorstw. W wyniku fuzji obu firm powstała spółka akcyjna TTI Inventel z siedzibą w Opolu. W ramach spółki utworzono Centrum Wdrażania Nowych Technologii, które prowadzić będzie prace badawcze (analizy i projekty) oraz konstrukcyjne nad rozwojem nowych technologii informatycznych, głównie z zakresu systemów dostępowych i bezprzewodowych systemów transmisyjnych. Ponadto firma zajmować się będzie dostawami, wdrożeniami, konfiguracją i opieką techniczną tego typu systemów oraz szkoleniem ich końcowego użytkownika i administratora. Zakres usług TTI Inventel SA obejmuje integrację systemów teleinformatycznych, systemów zabezpieczeń obiektów mienia, systemów sygnalizacji pożaru lub włamania oraz systemów telematycznych, komunikacyjnych i automatyki. TTI Inventel projektuje i integruje sieci komputerowe i dedykowane sieci przemysłowe, wykorzystujące miedziane i światłowodowe okablowanie. Spółka produkuje urządzenia i systemy telekomunikacyjne, m.in.: urządzenia i osprzęt telekomunikacyjny, systemy PCM, systemy teletransmisyjne i urządzenia dla sieci ISDN, światłowodowe urządzenia transmisyjne dla operatorów telekomunikacyjnych, internetowych i telewizji kablowych, urządzenia transmisyjne na linie miedziane, urządzenia do systemów GSM, DCS 1800 oraz elementy systemów kontroli dostępu i czasu pracy.

TTI Inventel SA zatrudnia obecnie ponad 150 osób. Firma posiada osiem regionalnych oddziałów i dwa zakłady produkcyjne na terenie Polski oraz swoje przedstawicielstwa za granicą. W przyszłym roku TTI Inventel planuje zadebiutować na giełdzie i osiągnąć przychody na poziomie 100 mln zł. TTI Inventel chce zostać wiodącym integratorem sieciowym i producentem nowoczesnych systemów telekomunikacyjnych i zabezpieczeń elektronicznych w Polsce.

Zobacz również:

  • Ta fuzja może zmienić obraz rynku pamięci NAND/flash
  • AI wkroczyła do narzędzi kompresujących obrazy wideo
  • Ericsson obcina zatrudnienie - prace straci 1400 osób
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200