Nowa seria laptopów Lenovo IdeaPad


Nie jest tajemnicą, że nieustannie oczekujemy od komputerów coraz więcej. Choć zwykle producenci odpowiadają zwiększeniem szybkości czy wydajności urządzenia, to mogą także zaspokoić te potrzeby w bardziej eleganckiej, cieńszej obudowie. Podejście Lenovo do projektowania nowej serii laptopów IdeaPad wyraża filozofia „mniej to więcej”: sześć różnych modeli, które dostarczają oczekiwaną przez użytkowników wydajność i funkcjonalność w formie, która eliminuje złożoność i niepotrzebne elementy.

Konfiguracje IdeaPad 720, 520 i 320 oraz IdeaPad 720S, 520S i 320S (gdzie S oznacza slim, czyli cienki) – nowa linia komputerów przenośnych Lenovo IdeaPad, które idealnie wpisują się w potrzeby i gusta współczesnego użytkownika w zakresie stylu, formy i funkcji. Zaprojektowane od nowa w najdrobniejszych szczegółach, z wieloma uproszczonymi elementami, wyposażone w narzędzia i funkcje, które są najbardziej potrzebne użytkownikom – Lenovo stworzyło linie laptopów odpowiednich do smaku, potrzeb i budżetu praktycznie każdego użytkownika.

15-calowy IdeaPad 520 w kolorystycznych opcjach premium: metallic Gold, Iron Grey oraz Bronze

15-calowy IdeaPad 520 w kolorystycznych opcjach premium: metallic Gold, Iron Grey oraz Bronze

Minimalistyczny design, maksymalne wrażenie

Niezależnie od tego, czy mówimy o pokoleniu Z, które oczekuje ciągłej łączności z internetem,1 czy o potrzebie Millennialsów ekonomicznego życia,2 czy wymaganiach generacji X dotyczących wydajności i innowcji3 albo poszukiwaniu przez Baby Boomersów technologii,4 która jest inteligentna, a zarazem łatwa w użyciu – nowa seria komputerów IdeaPad jest tak różnorodna w zakresie stylu i funkcji jak ludzie, którzy jej używają.

Piękny wygląd...

Począwszy od najczęściej wykorzystywanych komponentów, po najbardziej subtelne barwy, tony i wykończenia powierzchni – każdy element znalazł się pod lupą projektantów i inżynierów pracujących nad nową linią komputerów IdeaPad. Ścięte krawędzie dają efekt gładkich, czystych linii, a ustawienie pod kątem przedniej krawędzi ułatwia otwieranie ekranu. Cieńszy profil boczny, zwłaszcza w modelach S, w połączeniu z uproszczoną krawędzią tylną IdeaPadów, dostarcza minimalistycznego wrażenia, a jednocześnie ułatwia przenoszenie.

Gładkie, czyste linie nowego 13-calowego IdeaPad 720S w wersji kolorystycznej Platinum Silver

Gładkie, czyste linie nowego 13-calowego IdeaPad 720S w wersji kolorystycznej Platinum Silver

Obudowę IdeaPad 720S, przykładowo, wykonano z anodyzowanego aluminium, które zostało poddane obróbce przy użyciu takiej samej techniki, jaka wykorzystywana jest przy polerowaniu diamentów. W efekcie, udało się osiągnąć wspaniały, wyjątkowo cienki profil, który zapewnia równie przyjemne wrażenia dotykowe co wzrokowe.

Ultracienki 13-calowy IdeaPad 720S w wersji kolorystycznej Champagne Gold – ma zaledwie 13,6 mm (0,53 cala) grubości

Ultracienki 13-calowy IdeaPad 720S w wersji kolorystycznej Champagne Gold – ma zaledwie 13,6 mm (0,53 cala) grubości

Jego równie cienki kuzyn, IdeaPad 520S ma zaledwie 19,3 mm grubości (0,76 cala), natomiast pokrywa IdeaPad 320S jest przyjemnie metaliczna w dotyku.

Zespół projektowy opracował nowy profil IdeaPadów, inspirując się popularnymi trendami we współczesnych domach i biurach. Zdecydowano o uzupełnieniu go szerokim wyborem kolorów i wykończeniu, które będą odpowiadać zróżnicowanym gustom użytkowników. Od metalicznych wersji premium, przez wyrafinowane wykończenia z polerowanego metalu dostępne w modelach IdeaPad 720, po kolorowe i równie eleganckie obudowy IdeaPad 520 i 320 – cała rodzina nowych laptopów IdeaPad oferuje różnorodne wrażenia wzrokowe i dotykowe, które będą w stanie zaspokoić nawet najbardziej wymagających liderów opinii.

I piękne wnętrze

Wysiłki Lenovo związane z projektowaniem nowych IdeaPadów koncentrowały się również na wnętrzu urządzeń. Zaproponowano nowy układ klawiatury, udoskonalony klawisz shift oraz węższe ramki, które pozwoliły zoptymalizować parametry ekranu, a także podjęto decyzję o wykorzystaniu Microsoft Precision Touchpad, który zapewnia bezpośrednią komunikację z Windows® 10. Dzięki temu użytkownicy mogą liczyć na nowe, lepsze doświadczenia.

Udoskonalony klawisz shift oraz touchpad Precision w 14-calowym IdeaPad 520S w wersji kolorystycznej Ballerina Pink

Udoskonalony klawisz shift oraz touchpad Precision w 14-calowym IdeaPad 520S w wersji kolorystycznej Ballerina Pink

Zasada “mniej to więcej” obowiązywała również w odniesieniu do motorów napędzających komputery. Każdy IdeaPad został wyposażony w najnowszą wersję systemu operacyjnego Windows 10 Home i oczywiście zapewnia użytkownikom dużą wydajność. Ponadto starannie dobrano dodatkowe elementy, które poprawiają doświadczenie, ale nie wpływają znacząco na wzrost ceny.

Jeśli najważniejsza jest wydajność i przenośność, klienci mogą wybierać pomiędzy trzema ultracienkimi modelami S. IdeaPad 720S, przykładowo, może być wyposażony maksymalnie w najnowszy procesor Intel® Core™ i7 siódmej generacji, bardzo szybki port Thunderbolt™ 3 oraz dysk PCIe SSD o pojemności nawet 1 TB. Przy tym model 13-calowy, idealny dla pracowników mobilnych i studentów, waży zaledwie 1,14 kg (2,5 funta) i ma 13,6 mm (0,53 cala) grubości.

Potężny, a zarazem przenośny 13-calowy IdeaPad 720S w wersji kolorystycznej Champagne Gold

Potężny, a zarazem przenośny 13-calowy IdeaPad 720S w wersji kolorystycznej Champagne Gold

IdeaPad 720S ma także zaawansowane funkcje, takie jak opcjonalny czytnik linii papilarnych, który umożliwia proste, bezpieczne logowanie do komputera za pośrednictwem Windows Hello™, oraz wyświetlacz UHD (w modelu 13-calowym; ten ekran nie pozwala na obsługę dotykową). Zaprojektowany z myślą o zapewnieniu maksymalnej mobilności, dzięki funkcji ciągłego ładowania, laptop pozwala użytkownikom ładować inne urządzenia za pośrednictwem portu USB, nawet jeśli został wyłączony.

Nie trzeba być przywiązanym do kontaktu – funkcja IdeaPad 720 ciągłego ładowania

Nie trzeba być przywiązanym do kontaktu – funkcja IdeaPad 720 ciągłego ładowania

Wszyscy, dla których priorytetem jest wygoda i funkcjonalność, powinni rozważyć IdeaPad 520 lub 520S. Te modele również mogą być wyposażone w procesory siódmej generacji Intel Core i7, a także w szybką grafikę NVIDIA® GeForce® 940MX, które zapewnią wysoką produktywność. Mogą one być opcjonalnie wyposażone również w podświetlaną klawiaturę oraz opcjonalny czytnik linii papilarnych i obsługę Windows Hello, które umożliwiają błyskawiczne logowanie.

Cienki i funkcjonalny 14-calowy IdeaPad 520S w wersji kolorystycznej Champagne Gold, z opcjonalnym czytnikiem linii papilarnych i bezpiecznym uwierzytelnianiem biometrycznym

Cienki i funkcjonalny 14-calowy IdeaPad 520S w wersji kolorystycznej Champagne Gold, z opcjonalnym czytnikiem linii papilarnych i bezpiecznym uwierzytelnianiem biometrycznym

Natomiast jeśli ktoś poszukuje budżetowego laptopa do przeglądania internetu, oglądania filmów i obsługi poczty elektronicznej, powinien zwrócić uwagę na ekonomicznego IdeaPada 320 lub jego cieńszego brata bliźniaka, bardziej przenośnego IdeaPada 320S.

Nowy 15-calowy IdeaPad 320 w wersji kolorystycznej Plum Purple

Nowy 15-calowy IdeaPad 320 w wersji kolorystycznej Plum Purple

IdeaPad 320 to całkiem dobry przykład nowoczesnego wzornictwa – stanowi dzięki temu dowód na to, że budżetowy laptop nie musi być zwyczajny czy nudny. Nabywcy IdeaPad 320 mają do wyboru szeroką paletę kolorystyczną obudów – od „niebieskiego dżinsu” (Denim Blue) do „śliwkowej purpury” (Plum Purple), którym odpowiadają nieco jaśniejsze barwy wewnątrz. Użytkownicy będą mogli także korzystać z nowoczesnego, jednoelementowego touchpada. Zaspokojone zostaną również ich pozostałe potrzeby komputerowe – m.in. dzięki najnowszym procesorom Intela oraz portom USB typu C, a także dzięki tradycyjnemu, zintegrowanemu napędowi optycznemu DVD. Opcjonalnie dostępne są też ekrany dotykowe, czytniki linii papilarnych i bezpieczne logowanie z Windows Hello.

Komputer PC Lenovo dla każdego

Nowa seria laptopów Lenovo IdeaPads to odpowiedź na współczesne zróżnicowane oczekiwania użytkowników względem stylu i ceny użytkowników komputerów przenośnych. Projektantom i inżynierom udało się odrzucić wszystkie nadmiarowe elementy, zapewniając urządzeniu minimalistyczny wygląd, a przy tym dostarczając szeroki wybór opcji. Opcje te są w stanie zaspokoić praktycznie dowolne preferencje w odniesieniu do stylu, wydajności i budżetu.

Z myślą o miłośnikach gier komputerowych, na rynek trafił także najnowszy laptop grupy gamingowej Lenovo – topowy laptop Lenovo Legion Y920 klasy pro (zdjęcie poniżej) oferuje bardzo dużą wydajność, obsługę technologii wirtualnej rzeczywistości oraz 17-calowy ekran. Wyposażono go w najnowszy procesor Intel Core i7 K siódmej generacji, który pozwala na zwiększenie częstotliwości jego taktowania, a także grafikę (maksymalna opcja) NVIDIA Geforce GTX 1070 8G DDR5 oraz mechaniczną, podświetlaną klawiaturę z dodatkowymi efektami świetlnymi. Nowy Lenovo Legion Y920 to najlepszy gamingowy laptop w historii Lenovo.

Nowy, gotowy do obsługi wirtualnej rzeczywistości laptop Lenovo Legion Y920 pozostawia konkurencję w tyle

Nowy, gotowy do obsługi wirtualnej rzeczywistości laptop Lenovo Legion Y920 pozostawia konkurencję w tyle

Niezależnie do tego, czy mówimy o nowym IdeaPadzie używanym na co dzień, czy przeznaczonym do rozrywki przenośnym komputerze dla graczy Legion – oferta Lenovo zapewnia tak szerokie możliwości wyboru, że jest w stanie zaspokoić potrzeby praktycznie każdego konsumenta.

Wszystkie produkty są dostępne na stronie internetowej www.lenovo.com.5

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.