Nowa seria komputerów osobistych IBM

IBM zaprezentował nową linię komputerów NetVista A40 będących ofertą dla dużych i średnich firm.

<!-- grafika --><img src="/nws/gfx/neta.jpg" align="right" vspace="5" hspace="10"><!-- kgrafika -->

Nowa linia komputerów NetVista A40 została zaprojektowana z myślą o dużych i średnich firmach, bankach oraz sklepach. Modele NetVista A20, A40 i A40p poszerzają rodzinę NetVista, w skład której wchodzi już seria komputerów typu Wszystko w Jednym - NetVista X, seria urządzeń typu legacy-free - NetVista S oraz seria komputerów sieciowych - NetVista N Thin Client.

Komputery z serii NetVista A zostały zaprojektowane tak, aby zajmowały na biurku jak najmniej miejsca. Części obudowy i karty rozszerzeń PCI można montować i wymieniać bez użycia narzędzi. Maszyny mają także tzw. klucze Access IBM, które umożliwiają dostęp do pomocy, serwisu i wsparcia technicznego. IBM NetVista A40p łączy wszystkie cechy modelu A40, a ponadto oferuje sześć dodatkowych funkcji w zakresie bezpieczeństwa i administrowania siecią. Bezpieczeństwo podnoszą takie elementy, jak wbudowany chip zabezpieczający, zamek, który chroni przed dostępem do zawartości systemu i system alarmowy, który informuje administratora sieci o zdjęciu obudowy komputera. Wprowadzono także funkcję Alert on LAN, który umożliwia administrowanie siecią i jej ochronę, nawet jeśli komputery są wyłączone oraz administracyjny chip, który monitoruje temperaturę i napięcie w systemie oraz alarmuje administratora o ewentualnych zagrożeniach. Ostatnią z dodanych funkcji podnoszących bezpieczeństwo jest Asset ID - podsystem, który przechowuje najważniejsze informacje o komputerze potrzebne do jego magazynowania, monitorowania i wdrożenia oraz pozwala na ich odczytywanie za pomocą standardowych czytników radiowych.

IBM Polska

tel.: (22) 878 67 77

fax: (22) 878 68 88

www.ibm.com.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200