Nowa przeglądarka Edge trafia do kolejnych wersji systemu Windows

Po dołączeniu do listy pobieranej przez mechanizm Windows Update, który obsługuje komputery Windows 10, przeglądarki Edge bazującej na silniku Chromium, Microsoft objął obecnie podobną operacją komputery pracujące pod kontrolą dwóch innych wersji systemu Windows: Windows 8.1 oraz nieobsługiwanego już technicznie systemu Windows 7.

Edge

Microsoft zainicjował operację rozsyłania do komputerów Windows 10 przeglądarki Edge/Chromium na początku czerwca (pisaliśmy o tym tutaj). W przeciwieństwie do starszej wersji przeglądarki Edge, nową przeglądarkę Edge z silnikiem Chromium można instalować nie tylko na komputerach Windows 10, ale również na komputerach macOS, Windows 7 i Windows 8.1 (ale nie na komputerach Linux i Chromebook).

Należy pamiętać o tym, że nowa przeglądarka Edge nie zastąpi z automatu na komputerach z systemem Windows 7 oraz Windows 8.1 przeglądarki Internet Explorer. Zastąpi natomiast starszą wersję przeglądarki Edge i zostanie automatycznie przypięta do paska zadań i dodana do skrótu wyświetlanego na pulpicie. Microsoft informuje też, że na komputerach z zainstalowaną przeglądarką Google Chrome czy Firefox, aktualizacja nie zmieni żadnych domyślnych ustawień przeglądarki.

Zobacz również:

Należy też pamiętać, że Google zobowiązał się obsługiwać technicznie przeglądarki Chrome zainstalowane na komputerach Windows 7 jeszcze przez ponad rok (dokładnie do lipca 2021 roku). Microsoft będzie natomiast obsługiwać technicznie przeglądarki Edge zainstalowane na komputerach Windows 7 i Windows Server 2008 R2 do 15-go lipca 2021. I jeszcze jedno – nowa przeglądarka Edge nie jest z automatu rozsyłana do komputerów korporacyjnych.

Użytkownicy komputerów Windows 7 mogą pobierać ręcznie przeglądarkę Edge/Chromium klikając ten link.


TOP 200