Nowa platforma wirtualizowania serwerów

XenSource zaprezentował nowe oprogramowanie do wirtualizowania serwerów (XenEnterprise v4). Produkt wspiera szereg nowych funkcjonalności i stanowi alternatywę dla takich rozwiązań, jak VMware Virtual Infrastructure 3.

XenSource pokazał swój pierwszy produkt XenEnterprise w kwietniu 2006 r. XenEnterprise v4 wspiera opcję o nazwie XenMotion (która pozwala przenosić aplikację z jednego serwera na drugi, nie przerywając jej pracy) oraz zawiera nowy interfejs API, dzięki któremu niezależni dostawcy oprogramowania mogą oferować swoje własne rozwiązania współpracujące z pakietem XenEnterprise. Rozwiązanie obsługuje do ośmiu wirtualnych układów CPU na każdą wirtualną maszynę i nieograniczoną ilość wirtualnych maszyn na każdy fizyczny serwer.

XenEnterprise Hypervisor (nadzorca wirtualnych maszyn) może zarządzać fizyczną pamięcią RAM o pojemności 128 GB i przypisywać każdej wirtualnej maszynie do 32 GB pamięci RAM. Nadzorca wspiera w obszarze każdej wirtualnej maszyny technologię symetrycznego przetwarzania danych (SMP) na maks. ośmiu procesorach.

Zobacz również:

  • Wirtualizacja aplikacji

Nowe Open Source Repository API wspiera całą gamę systemów pamięci masowych (DAS; Direct Attached Storage, współużytkowane pamięci masowe, iSCSI i pamięci SAN) oraz zawiera nowy interfejs zarządzania o nazwie XenCenter, który wykorzystuje Windows i wspiera 32 oraz 64-bitowe aplikacje.

XenEnterprise v4 kosztuje 2499 USD (plus 500 USD rocznie za wsparcie techniczne, razem z bezpłatnymi aktualizacjami pozwalającymi przechodzić na nowsze wersje produktu).

I na koniec wiadomość dosłownie z ostatniej chwili. Spekulacje, które pojawiły się w Internecie na początku tygodnia okazały się prawdą. Citrix potwierdził wczoraj, że kupuje firmę XenSource za sumę 500 mln USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200