Nowa platforma Java 17

Oracle ogłosił dostępność oprogramowania Java 17 - znanej platformy programistycznej. Java 17 to najnowsza wersja ukazująca się w programie długoterminowego wsparcia LTS (Long-Term Support - LTS), wspierającego sześciomiesięczny cykl wydawniczy Javy.

Nowa platforma Java 17

Fot. Markus Spiske, Pexels

JDK 17 zawiera nowe ulepszenia językowe, aktualizacje bibliotek, obsługę nowych komputerów marki Apple, usuwanie i wycofywanie starszych funkcji oraz procesy mające na celu zapewnienie, że napisany dzisiaj kod Java będzie działał bez zmian w przyszłych wersjach JDK.

JDK 17, jak również przyszłe wersje JDK, są udostępniane w ramach bezpłatnej licencji do pełnego roku od wydania następnej wersji długoterminowego wsparcia LTS. Oracle będzie również nadal dostarczać wersje Oracle OpenJDK na zasadach licencji open-source General Public License (GPL), tak jak odbywa się to od 2017 roku.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?
  • Rust ma nową, wspierającą go radę
  • Na co zwrócić uwagę przy wyborze narzędzia CMS?

Oracle planuje, aby następną wersją LTS była Java 21 udostępniona we wrześniu 2023 r., co zmieni obecny cykl wydań LTS z trzech do dwóch lat. Oracle zapewni klientom aktualizacje zabezpieczeń, wydajności i poprawki błędów dla Java 17 co najmniej do września 2029 roku.

Aby przyspieszyć wdrażanie języka Java w chmurze, firma Oracle wprowadziła Java Management Service. Jest to natywna usługa Oracle Cloud Infrastructure (OCI), która pomaga organizacjom zarządzać środowiskami wykonawczymi i aplikacjami Java lokalnie lub w dowolnej chmurze.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200