Nowa pasta termoprzewodząca firmy Arctic Cooling

MX-2 to oznaczenie nowej termoprzewodzącej pasty, która pojawiła się w ofercie firmy Arctic Cooling. W porównaniu do poprzedniczki - MX-1 - charakteryzuje się lepszym przewodzeniem ciepła.

Nowa pasta o oznaczeniu MX-2 przeznaczona jest zdaniem producenta dla najbardziej wymagających użytkowników. Z powodzeniem może być użyta w systemach chłodzenia CPU i GPU. Firma Arctic Cooling podkreśla również, że spoiwo nie zawiera w sobie żadnych cząsteczek metalu dzięki czemu nie przewodzi prądu. Twierdzi ponadto, że nowość nie powoduje utraty wydajności wraz z upływem czasu (nie trzeba jej uzupełniać) i może pochwalić trwałością sięgającą ośmiu lat.

Nowa pasta termoprzewodząca firmy Arctic Cooling

Arctic Cooling MX-2

Na stronie producenta przedstawione zostały też testy nowej pasty (korzystano z procesora Intel Core 2 Duo E6300, który został przetaktowany do 2,8 GHz). Potwierdzają one, że w porównaniu do swojej poprzedniczki (MX-1) zapewnia ona lepsze chłodzenie podzespołów (o 1-2 stopnie).

MX-2 została wyceniona na niecałe 6 euro. Do sprzedaży trafi jeszcze w tym miesiącu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200