Nowa pamięć masowa all-flash firmy Oracle

Oracle wprowadził na rynek nowy system pamięci masowej, który jest oparty w całości na technologii NAND/flash. To rozwiązanie noszące nazwę FS1 Flash Storage System, zaprojektowane z myślą o obsłudze równoczesnych obciążeń mieszanych oraz tworzeniu kopii zapasowych danych, zarówno w korporacyjnych środowiskach SAN, jak i w chmurach prywatnych lub publicznych.

System – które może obsługiwać jednocześnie do 64 domen - można skalować i rozszerzyć do wielkości niemal 1 PB. Oracle podaje, iż przeprowadzane przez niego testy pokazują, że opóźnienia przy operacjach jednoczesnego odczytywania dużych i małych i dużych bloków nie przekraczają jednej milisekundy.

Nowa pamięć masowa all-flash firmy Oracle

FS1 Flash Storage System

All Flash FS1 wspiera firmową technologię Oracle Hybrid Columnar Compression, która standardowo zapewnia współczynnik kompresji 10:1. Oracle twierdzi, że jest to niemal dwukrotnie większy stopień redukcji danych niż ten uzyskiwany za pomocą standardowych technik deduplikowania danych, co pozwala zmniejszyć wymagania w zakresie pojemności pamięci masowej i przyspieszyć obsługę zapytań w bazie danych Oracle.

Zobacz również:

  • Kluczowa rola infrastruktury przechowywania danych w rozwiązaniach biznesowych
  • Dyski PCIe 5.0 mogą wymusić stosowanie nowego rozmiaru M.2
  • TikTok zmienia strategię dotyczącą bezpieczeństwa danych

System All Flash FS1 jest wyposażony w domyślne profile flash. Są to zoptymalizowane, dostosowane fabrycznie profile, zaprojektowane pod kątem szybkiego udostępniania informacji przechowywanych w bazach danych , pomagające uprościć i przyspieszyć przydzielanie pamięci masowej flash oraz wdrażanie aplikacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200