Nowa marka PC Optimusa

Nowosądecka firma zamierza w przyszłym roku wprowadzić nową serię tanich komputerów, dystrybuowanych w dużych sieciach handlowych. Nie będą one jednak sprzedawane pod marką Optimusa, która zostanie zarezerwowana dla rynku klientów korporacyjnych oraz małych i średnich firm

Nowosądecka firma zamierza w przyszłym roku wprowadzić nową serię tanich komputerów, dystrybuowanych w dużych sieciach handlowych. Ich sprzedaż ma się rozpocząć w styczniu lub lutym 2002 r. Nie będą one jednak sprzedawane pod marką Optimusa, która zostanie zarezerwowana dla rynku klientów korporacyjnych oraz małych i średnich firm.

W IV kwartale Optimus zamierza sprzedać 35 tys. komputerów. W ciągu trzech pierwszych kwartałów firma sprzedała w Polsce w sumie 42,5 tys. PC. "Część z komputerów sprzedanych w tym kwartale - ok. 10 tys. szt. - to eksport na Ukrainę w ramach kontraktu z Państwową Podatkową Administracją" - mówi Paweł Malak, wiceprezes Optimusa. Łącznie nowosądecka firma wyeksportuje w tym roku za wschodnią granicę ok. 12 tys. PC. Wartość kontraktu wynosi 12 mln USD.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa
  • Nowe modele laptopów linii XPS od Dell - eXtra moc, Precyzja i Styl

W Polsce w IV kwartale br. zostanie sprzedanych 24-26 tys. komputerów Optimusa, a w całym roku 66-68 tys. Łącznie z dostawami na Ukrainę w fabryce w Nowym Sączu zostanie wyprodukowanych 78-80 tys. komputerów (ok. 70 tys. w 2000 r.).

Aby zwiększyć sprzedaż w przyszłym roku, Optimus zamierza podpisać umowy partnerskie z integratorami działającymi na rynkach lokalnych, którzy kierują ofertę do małych i średnich firm. "Współpracujemy już z 50 tego typu firmami. W przyszłym roku ich liczba ma wzrosnąć do 100" - twierdzi Paweł Malak. Optimus, zgodnie z podpisaną przed kilkoma miesiącami umową z Compaq Computer, dystrybuuje produkty tej firmy, w tym komputery. "Ograniczamy się jednak przede wszystkim do notebooków i serwerów intelowskich, które uzupełniają naszą ofertę. Jeśli chodzi o komputery typu desktop, stawiamy na własną markę" - mówią przedstawiciele nowosądeckiej spółki.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200