Nowa linia serwerów firmy Digital

Digital Equipment Corp. poszerza ofertę serwerów budowanych na bazie procesorów firmy Intel i wprowadza na rynek nową linię serwerów o nazwie Prioris HX.

Digital Equipment Corp. poszerza ofertę serwerów budowanych na bazie procesorów firmy Intel i wprowadza na rynek nową linię serwerów o nazwie Prioris HX.

Serwery tej linii - w tym jeden model dwuprocesorowy - pełnić mogą rolę serwerów: sieciowych, baz danych aplikacji.

Model Prioris HX 590DP wyposażony jest w procesor Pentium 90 MHz, 32 MB pamięci RAM i kontroler dysków standardu Fast/Wide SCSI-2 (z lokalną szyną danych PCI). Jego cena wynosi 8699 USD.

Konstrukcja serwerów linii Prioris HX bazuje na architekturze Power Scale (rodzime rozwiązanie firmy Digital), której podstawową cechą jest to, że system składa się z dwóch zasadniczych elementów: płyty głównej i płyty rozszerzającej. Zarówno procesor, jak i towarzyszące mu układy, znajdują się na płycie rozszerzającej. Jest to bardzo elastyczna konsktrukcja, która stwarza dogodną ścieżkę migracji na nowe technologie (jeśli takowe pojawią się na rynku). Rozwój sprowadza się wtedy do wymiany jednej karty, na której znajdzie się np. procesor nowej generacji.

Kolejną innowacją wprowadzoną przez Digitala jest technologia mostowania szyny danych PCI (PCI-to-PCI bridging), dzięki której w serwer wbudowano dwanaście gniazd rozszerzeń (sześć PCI i sześć EISA). Wszystkie serwery tej linii wyposażone są w rozwiązania uodparniające je na błędy (Fault Tolerant System - FTS), do których zaliczyć można siedem kieszeni na dyski twarde - przystosowane do wymiany napędów bez przerywania pracy systemu - czy macierz dyskową RAID.

Kolejnymi elementami systemu FTS są: pamięć RAM (do 256 MB) z systemem korekcji błędów ECC, dublowany system zasilania i chłodzenia serwera czy kosztujący 799 USD Remote Server Management (pakiet zarządzający pracą serwera).

Serwery mogą pracować z systemami operacyjnymi: NetWare 3.x i 4.x, Windows, Windows NT Server, Windows for Workgroups, SCO Unix, UnixWare, OS/2 SMP, Banyan Vines oraz Pathworks. Podstawowy model serwera o nazwie Prioris HX 590 (wyposażony w procesor Pentium 90 MHz, 16 MB pamięci RAM i kontroler dysków Fast/Wide SCSI-2) kosztuje 5699 USD.


TOP 200