Nowa karta do PC i Mac

Screen Machine to nazwa nowej karty „multimedio-wej" przeznaczonej, w zależności od wersji, do komputerów IBM PC i Apple Macintosh.

Screen Machine to nazwa nowej karty „multimedio-wej" przeznaczonej, w zależności od wersji, do komputerów IBM PC i Apple Macintosh. Jej producentem jest firma Fast Electronic z Monachium (RFN). W wer-sji do IBM PC karta pracuje w środowisku graficznym Windows 3.0. Screen Machinę pozwala jednocześnie pracować z trzema sygnałami źródłowymi wideo (np. z magnetowidu, kam-kodera, kamery wideo) dochodzącymi do złączy karty. Obrazy z tych źródeł można oglądać w otwartych „oknach" na ekranie monitora. Sygnały „obrabia się" w prosty sposób, sterując zmianami za pomocą myszy (kontrast, jaskrawość, wymiar klatki, nasycenie barw podstawowych). Karta pozwala pracować z 16,7 mln kolorów. Obraz możemy łączyć z tekstem, grafiką itp. Można też miksować sygnały z różnych źródeł, dodawać dźwięk np. z płyty CD. Sygnał wyjściowy możemy zapisać na magnetowidzie. Karta wraz z oprogramowaniem przeznaczona do IBM PC kosztuje około 3 tys. DM, a do Maca jest o 500 DM droższa.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200