Nowa kamera JVC Everio

Firma JVC zaprezentowała nowy model kamery cyfrowej z linii Everio - GZ-MG505. Urządzenie wyposażone jest we wbudowany dysk twardy oraz w potrójną matrycę CCD.

Everio GZ-MG505 dostępna jest w dwóch kolorach: srebrnym (GZ-MG505-S) i czarnym (GZ-MG505-B). Rozmiary urządzenia to 74 x 73 x 125, zaś waga - 450 g. Wyposażono ją w dysk twardy o pojemności 30 GB, pozwalający na zapisanie materiału (format MPEG-2, rozdzielczość 352 x 240 pikseli) o długości 37 godzin i 30 minut.

Za rejestrację filmów odpowiedzialna jest potrójna matryca 3CCD o przekątnej 1/4,5 cala i rozdzielczości 3 x 1,33 miliona pikseli. Podstawą technologii zastosowanej w tego typu przetwornikach obrazu jest pryzmat, który rozszczepia światło na trzy podstawowe kolory RGB (niebieski, czerwony i zielony). Dzięki temu każdy z przetworników analizuje osobno odpowiednią barwę, czego wynikiem jest uzyskanie nagrania o lepszej jakości (redukcja szumów, lepsze odwzorowanie szczegółów w słabym oświetleniu).

Nowa kamera JVC Everio

Everio GZ-MG505

Do dyspozycji użytkownika oddano obiektyw z 10-krotnym zoomem optycznym, którego zakres ogniskowej wynosi 3,2-32 mm (ekwiwalent 46,2-462 mm). Oczywiście kamera potrafi też wykonywać zdjęcia, których maksymalna rozdzielczość to 2560 x 1920 pikseli. Mogą one być zapisywane na dysku twardym bądź (dzięki wbudowanemu gniazdu) na kartach pamięci SD (można na nich też zapisywać filmy). Podgląd zarejestrowanego materiału zapewnia odchylany panoramiczny (16:9) wyświetlacz LCD wyposażony w powłokę antyrefleksyjną, natomiast komunikację z innymi urządzeniami - złącze USB oraz wyjście AV.

Warto też wspomnieć o dołączonym oprogramowaniu - pakiecie CyberLink DVD Solution zawierającym trzy aplikacje: PowerProducer (ułatwia nagrywanie materiału na DVD), PowerDirector Express (przetwarza filmy na pliki w różnych formatach do przesyłania e-mailem oraz umożliwia m.in. miksowanie zdjęć i sekwencji wideo) i PowerDVD.

Nowa kamera powinna trafić na rynek w lipcu i bedzie kosztowała 1300 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200