Nowa inwestycja MCI

MCI Management SA zainwestował 3,9 mln zł w Polski Portal Ubezpieczeniowy SA. Jest to już siódma spółka teleinformatyczna w portfelu funduszu.

MCI obejmie za 3,9 mln zł 27,5% akcji Polskiego Portalu Ubezpieczeniowego SA (PPU). Docelowo udział MCI ma wzrosnąć do 40%. Polski Portal Ubezpieczeniowy SA powstał w marcu 2000 r. Pierwsze produkty zaoferuje w listopadzie br.

"Rynek ubezpieczeń oceniamy jako jeden z najbardziej atrakcyjnych w Polsce, a nie ma na nim na razie bezpośredniej konkurencji dla PPU" - mówi Dariusz Ciborski z MCI Management. Pozyskane fundusze PPU zamierza wykorzystać przy budowie serwisu transakcyjnego, który umożliwi zawieranie umów ubezpieczeniowych przez Internet.

W najbliższym czasie MCI zainwestuje w firmę tworzącą aplikacje internetowe i serwis oferujący usługi business-to-business dla firm teleinformatycznych. Prognozowana wartość portfela MCI Management na 2001 r. to 316 mln zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200